Обстріл на Донбасі. 81% постраждалих цивільних – жителі ЛДНР

Новини України

Більше 80% жертв артобстрілів на Донбасі – мирні жителі “ДНР” і “ЛНР”. Дані доповіді ООН

Більшість постраждалих від обстрілу цивільних на Донбасі – жителі “ЛДНР”. Фото: Facebook/ Операція об’єднання об’єднаних сил / Joint Forces Operation

У 2019 році на Донбасі 105 цивільних осіб стали жертвами артобстрілів. При цьому 81% з них – жителі “ЛДНР”.

Про це свідчать дані, оприлюднені в доповіді ООН, присвяченому правам людини в Україні.

Так, всього за рік на Донбасі в результаті військових дій 27 мирних жителів загинули та 140 були поранені. Це на 40% менше, ніж роком раніше (тоді було 55 загиблих і 226 поранених). У підсумку показники минулого року стали найнижчими за весь період конфлікту.

І це начебто відповідає обіцянці Зеленського припинити обстріл на Донбасі. Хоча в реальності вони тривають. З 167 загиблих і поранених, 105 – жертви артобстрілів. Причому, хто кого обстрілював – красномовно видно зі звіту ООН.

“85 з них (п’ятеро загиблих і 80 поранених; 81%) були зафіксовані на території, контрольованій самопроголошеними “республіками”, 18 (троє загиблих і 15 поранених; 17,1%) – на території, контрольованій Урядом, і двоє (обидва поранені) – на “нічиїй землі””, – йдеться у звіті.

Таким чином, 81% постраждалих від артилерії цивільних осіб проживає на підконтрольних територіях. І тільки 17% людей страждає від обстрілів у районах, зайнятих ВСУ.

Детальніше про те, що говориться в доповіді ООН по Україні, – читайте в матеріалі “Країни”.

Залишити відповідь