Обвинуваченого у державній зраді генерал-майора СБУ запідозрили у підготовці замаху на главу МВС Арсена Авакова

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив у четвер, що затриманий контррозвідкою СБУ за підозрою в державній зраді генерал-майор СБУ Валерій Шайтанів готував замах на главу МВС Арсена Авакова.

“Я сьогодні вранці розмовляв з міністром внутрішніх справ. Він сказав, що так, дійсно, Служба безпеки та її оперативні канали передавали нам, що генерал-майор Шайтанів, крім замаху на Адама Осмаєва, працював і над тим, щоб організувати замах на міністра внутрішніх справ”, – повідомив заступник голови МВС в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Геращенко додав, що це було б вже не перший замах на Авакова. “Я дякую співробітників СБУ за ефективну роботу та затримання небезпечного державного злочинця і шпигуна”, – сказав він.

Говорячи про те, що йому відомо про спецоперації по затриманню Шайтанова, Геращенко зазначив: “генерал Шайтанів контактував з співробітниками ФСБ, виїжджав для цього в закордонні відрядження, але наші європейські та американські колеги контролюють ситуацію з російськими агентами, – вони передали інформацію СБУ про те, що генерал СБУ має дивні зв’язки і контакти з російськими розвідниками”.

Після цього, за словами заступника міністра внутрішніх справ, Шайтанів “був узятий в глибоку розробку і виведений на чисту воду”.

Пізніше Геращенко зробив ще одну заяву. Заступник міністра стверджує, що серед тих людей, кого Україна видала в четвер в рамках взаємного звільнення утримуваних осіб, є підозрюваний у замаху на нього.

“У тому числі обміняли одного з тих людей, які організовували в 2016 році замах на мене. Це Дмитро Якуб, 1978 року народження, уродженець Криму. Він провів більше трьох років у Лук’янівському СІЗО”, – розповів Геращенко.

За словами заступника міністра, щодо цієї людини вже йшли судові розгляди, передає “Інтерфакс”. “Він разом зі своїм подільником приїжджав в Україну, у нього було завдання від російських спецслужб поставити вибуховий пристрій під мою машину”, – пояснив Геращенко.

За словами заступника міністра, він радий тому, що Київ обміняв Дмитра Якуба на “одного з наших громадян”, оскільки “один хороший чесний українець буде тепер в своїй сім’ї”.

Шевченківський районний суд Києва в середу обрав генерал-майору Шайтанову, затриманому за підозрою в державній зраді, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком до 14 червня 2020 року включно.

Як повідомлялося, Шайтанів був затриманий співробітниками контррозвідки СБУ 14 квітня. Його підозрюють у державній зраді і здійсненні терористичних актів, а також в плануванні вбивства командира батальйону імені Джохара Дудаєва Адама Осмаєва.

За даними СБУ, Шайтанів, який є одним з колишніх керівників Центру спеціальних операцій “А” СБУ, перебував на агентурної зв’язку під псевдонім “Бурлака” з ФСБ РФ. На доказ цього були оприлюднені аудіозаписи розмов, в яких брав участь як Шайтанів, так і полковник ФСБ Ігор Єгоров.

Залишити відповідь