Олександр Черненко пішов на угоду зі слідством і визнав провину

Новини України

Екс-нардеп БПП зізнався в незаконному отриманні компенсації за оренду житла і пішов на угоду зі слідством

Олександр Черненко визнав свою провину. Фото: Facebook

Екс-нардеп від фракції БПП Олександр Черненко зізнався у зловживанні службовим становищем і пішов на угоду з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це Черненко заявив під час засідання у Вищому антикорупційному суді, пише “Слово і діло”.

“Я повністю визнаю себе винним. Незнання законодавства не звільняє мене від відповідальності. Точніше, я не до кінця дочитав статтю, що передбачає отримання компенсації з коштів на оренду готелю у зв’язку з відсутністю житла у Києві. Я проживав під Києвом і цей населений пункт входить в межі, за які компенсація не передбачається”, – заявив він в ході засідання.

Як зазначається, головуючий суддя повідомив, що колишній депутат пішов на угоду зі слідством. Він пояснив, що Черненко звинувачують у зловживанні службовим становищем, завдяки чому він отримав на свою банківську картку 582 430 грн компенсації на оренду номери в готелі “Київ” у зв’язку з нібито відсутністю власного столичного житла.

Як встановило слідство, його дружина мала квартири в Києві, а сам він проживав у населеному пункті недалеко від столиці, який входив до межі, за які компенсація не передбачається.

За словами судді, сторони погодили покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з забороною обіймати посади на термін 1 рік зі штрафом 17 000 грн. В той же час вони домовилися про звільнення від основного покарання на випробувальний термін. Прокурор САП додав, що Черненко добровільно відшкодував завдані збитки у 582 тисячі грн.

Нагадаємо, двох колишніх депутатів підозрюють у незаконному отриманні компенсації за оренду житла. Серед них Олександр Черненко та колишній народний депутат Андрій Левус з фракції “Народний фронт”.

Також раніше Національне антикорупційне бюро відзвітувало, що народні депутати України VIII скликання після розслідувань повернули близько 1,65 млн грн безпідставно отриманої компенсації за оренду житла або наймання готельних номерів у Києві.

 

Залишити відповідь