Ознаки професійного вигорання у медиків, які схильні до синдрому

Новини України

У Моз назвали ознаки професійного вигорання медиків

У Моз назвали ознаки професійного вигорання. Фото: pixabay.com

Українцям розповіли про ознаки професійного вигорання. Якщо кілька з перелічених пунктів співпадуть, варто звернутися за допомогою до психолога або отлохнуть від роботи.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Центру громадського здоров’я з посиланням на Центри контролю та профілактики захворювань (Centers for Disease Control and Prevention, CDC).

“Відповідно до міжнародного класифікатора хвороб, професійне вигорання – це синдром, що виникає в результаті хронічного стресу на робочому місці”, – зазначено в повідомленні.

Так, основними ознаками професійного вигорання є:

  • відчуття зниження енергії або виснаження;
  • підвищене психічне дистанціювання від роботи;
  • зниження професійної ефективності.

Зазначається, що працівники медичної сфери найбільш схильні до вигорання, так як часто працюють понаднормово, з ненормованим графіком. Через це досить часто саме лікарі закінчують життя самогубством. На стані позначається також дефіцит сну, адже більшість лікарів, що працюють в нічну зміну, сплять близько 6 годин на добу.

Порушення сну і циркадних ритмів підвищують ризик травм і метаболічних розладів, знижують захист організму від інфекцій, раку, серцево-судинних та інших захворювань.

При цьому лікарі часто працюють у небезпечних умовах, контактують з важкохворими, вмираючими, хворими інфекційними захворюваннями і відчувають постійну напругу.

Саме тому професія лікарів є однією з найбільш уразливих щодо професійного вигорання.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) схвалила 11-ю версію Міжнародної класифікації хвороб (МКБ), в яку увійшли ігроманія та перевтома.

Як повідомляла “Країна”, всі поліцейські міста Камінь-Поморський (населення – трохи більше 9 тисяч чоловік) на півночі Польщі пішли на лікарняний з-за хронічної втоми.

Залишити відповідь