Пандемія коронавіруса заважає вакцинації дітей від більш небезпечних хвороб – ВООЗ

Новини України

Пандемія коронавіруса заважає вакцинації дітей від більш небезпечних хвороб – ВООЗ

Тедрос Адханом Гебрейесус. Фото: Тwitter.com/ UNGeneva

Пандемія коронавіруса перешкоджає проведенню кампаній в різних країнах по вакцинації дітей від інших захворювань. Щеплення пропустять мільйони дітей.

Як передає “Інтерфакс”, про це заявив 27 квітня гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебрейесус.

За словами Гебрейесуса, щороку вакцинується більше 116 млн дітей. Це 86% від усіх дітей, які народжуються в світі. Досі щепленнями не були охоплені понад 13 млн дітей. З-за COVID-19 це число може значно зрости, попередив глава ВООЗ.

“Діти можуть стикатися з порівняно низьким ризиком тяжкого перебігу та летального результату від COVID-19, але їм загрожує значний ризик цього від інших хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин”, – сказав Гебрейесус на брифінгу.

Він сказав, що з-за коронавіруса довелося призупинити вакцинацію проти поліомієліту. А в деяких країнах планові вакцинації або зупинили, або скоротили їх масштаб.

“З початком сезону грипу в Південній півкулі вкрай необхідно, щоб всі отримали щеплення від сезонного грипу”, – сказав глава ВООЗ.

Він поскаржився на те, що ситуацію посилює страх батьків перед COVID-19, заважає їм відвести дітей на вакцинацію, а також “брехня і дезінформація” про вакцинації.

Крім того, Гебрейесус згадав дані Глобального альянсу з вакцин та імунізації (GAVI), згідно з якими вже 21 країні з низьким і середнім рівнем доходів не вистачає вакцин через перекриття кордонів.

“До теперішнього часу 14 підтримуваних GAVI кампаній з вакцинації проти поліомієліту, кору, холери, вірусу папіломи людини, жовтої лихоманки і менінгіту були припинені. Вони могли б дати імунітет більш ніж 13 млн осіб”, – констатував Гебрейесус.

Він сказав, що це загрожує смертями дітей, і закликав міжнародне співтовариство фінансувати GAVI.

Окремо глава ВООЗ згадав малярію: COVID-19, за його словами, може пошкодити профілактичних заходів проти цієї хвороби в 41 країні Африки. При найгіршому сценарії це може спричинити подвоєння кількості летальних випадків захворювання малярією.

Раніше про те ж говорили в Україні: незважаючи на епідемію коронавіруса потрібно пам’ятати про важливість щеплень і дотримуватися їх графік.

“Країна” публікувала пам’ятку про щеплення для батьків.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь