Парламент Болгарії прийняв декларацію проти розділу Болградського району Одещини

Новини України

Болгарія офіційно зажадала від Києва не розділяти Болградський район Одеської області

Парламент Болгарії перейнявся правами болгар в Україні-територіальної реформи. Фото: parliament.bg

Національні збори Болгарії проголосувала за декларацію про адміністративно-територіальної реформи в Україні та захист прав і цілісності болгарської громади. Документ підтримали 109 депутатів при 19 утрималися. Проти голосів не було.

Про це повідомляє сайт парламенту країни.

Болгарські депутати рішуче не згодні з запланованими адміністративними змінами в Україні та закликали уряд Болгарії прийняти всі можливі заходи, щоб забезпечити збереження цілісності болгарської громади в Болградському районі Одеської області в ході майбутньої адміністративно-територіальної реформи.

Національні збори вимагає в уряду запропонувати організувати термінове міжурядову нараду для обговорення заходів по захисту прав і недоторканності болгарської меншини в Україні, в тому числі шляхом оновлення Протоколу про співробітництво та консультацій з Міністерством освіти і науки.

Депутати наполягають на тому, що вирішення проблем болгарської громади в Україні є пріоритетним питанням, яке має вирішуватися у відповідності з європейськими цінностями.

Декларація буде негайно відправлено посла України в Болгарії, повідомила після голосування спікер національних зборів Кольору Караянчева.

Запланована урядом України адміністративна реформа може розділити Болградський район на п’ять громад, де етнічні болгари більше не будуть більшістю. На думку Софії, це поставить під загрозу права болгарської меншини. За неофіційними даними, вона налічує в регіоні близько 250-300 тисяч осіб.

Раніше “Країна” приводила думка, згідно з яким адміністративна реформа негативно позначиться і на українцях: розмежування районів і створення нових округів залишить жителів без медичного забезпечення і без шкіл.

Ми також докладно розповідали, як у Зе-команді готуються змінювати територіальний устрій України.

Залишити відповідь