Перший вирок за статтею про масові заворушення винесено в Гонконзі

Новини Світу

gdefilip / DepositPhotos

Суд у Гонконзі засудив учасника антиурядових протестів Шин Кахо до чотирьох років в’язниці, визнавши його винним у масових заворушеннях. Звинувачення просило для нього шість років позбавлення волі. Він визнав свою провину, передає Reuters.

21-річний підсудний, який працював рятувальником, брав участь у сутичках з поліцією 12 червня минулого року.

Це перший вирок за статтею про масові заворушення і самий суворий вердикт у справі про протести. Зазвичай активістів судять за більш м’якою статті – за участь у нелегальних зборах.

Під час оголошення вироку кілька десятків людей зібралися біля будівлі суду. Вони вигукували: “Заворушень немає, є тільки тиранія”.

Максимальне покарання за статтею про масові заворушення в Гонконзі 10 років. Потенційно до цієї статті можуть засудити майже 600 людей, зазначає агентство. За весь час протестів з червня минулого року було заарештовано більше восьми тисяч чоловік.

Нагадаємо, влітку минулого року в Гонконгу почалися масові акції протесту проти спроб влади прийняти законопроект про екстрадицію, що дозволяє видавати правопорушників материкового Китаю. Противники законопроекту вважали, що це підірве незалежність судової системи Гонконгу і дозволить центральному уряду боротися з неугодними владі особами.

Влада Гонконгу оголосили про безстрокове припинення розгляду цих поправок. Але противники законопроекту залишилися цим незадоволені і зажадали повністю відмовитися від законопроекту.

На початку 2020 року на тлі пандемії коронавіруса і введених обмежувальних заходів протести припинилися. Однак спостерігачі відзначають, що майбутнім літом акції можуть поновитися з новою силою.

Залишити відповідь