Петро Порошенко звинуватив п’яту колону Кремля в зливі плівок з ним

Новини України

Порошенко звинуватив “п’яту колону Кремля” у зливі його розмов з Байденом. Відео

Петро Порошенко

Потрапив у скандал з плівками колишній президент Петро Порошенко звинуватив “п’яту колону Кремля” на початку масштабної спецоперації проти України.

Про це він заявив у своєму відеозверненні у середу, 20 травня, опублікованому в його Телеграм-каналі.

За його словами, з допомогою втягування в передвиборну боротьбу в Америці вони намагаються підірвати двопартійну підтримку України Сполученими Штатами.

“Як відомо, ця підтримка ґрунтується на консенсусі, – згоді і республіканців, і демократів максимально сприяти Україні у боротьбі з російською агресією і в наших намірах приєднатися до НАТО”, – зазначив він.

“Джо Байден – друг і союзник України. Ми повинні бути вдячні Байдену за ту роль, яку він зіграв як віце-президент в адміністрації Обами. Ми не втручалися в кампанію 2016 року. Після неї, незважаючи на протидію Москви, не допустили паузи у відносинах, налагодили діалог з новою адміністрацією. Президенту Трампу ми теж вдячні і за “джавелины”, і санкції, і в тому числі, за “Північний потік-2″, та інші дружні приклади солідарності з Україною”, – підкреслив Порошенко.

“Забезпечення двопартійної підтримки було основою моєї стратегії у відносинах з США. Зруйнувати таку підтримку на тлі непередбачуваного результату виборів – значить суттєво послабити Україну у нашому протидію набагато сильнішого ворога. Проросійські провокатори прагнуть залишити нас наодинці з Кремлем. І навіть не маскуються”, – сказав він.

За словами Порошенка, головними інформаційними спонсорами провокації стали “три проросійських каналу”, а також медіаресурси олігарха Коломойського, який перебуває під слідством Федерального великого журі США за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів США. “Геополітичну програму Коломойський оприлюднив в “New York Times” кілька місяців тому: відмовитися від орієнтації на Захід і повернутися під Москву”, – заявив Порошенко.

“Ще вчора я вважав, що дії проросійських маргіналів не коштують занадто великої уваги. Однак, сьогоднішня прес-конференція породила обґрунтована підозра, що до цієї спецоперації причетний Офіс президента України”, – сказав Порошенко.

Він нагадав, що зараз між вищим керівництвом США і Україною практично немає спілкування, хоча під час своєї каденції він проводив зустрічі з обома президентами Америки – попереднім і чинним і десятки контактів з Байденом.

“Аудіофайли, які вчора демонстрував випускник Вищої школи КДБ їм. Дзержинського в Москві, – сфабриковані. Але сировина вони могли отримати, зокрема, в Офісі чинного президента. СБУ повинна розслідувати, хто це зробив. З чиєї санкції? Кому це вигідно? Бо все це вилилося в спецоперацію проти стратегічних відносин України з Америкою, нашим ключовим партнером, здатним стримувати Росію. На жаль, є прописні істини геополітики та дипломатії, які дилетанти не в змозі засвоїти навіть за рік активної практики”, – заявив Порошенко.

 

Нагадаємо, вчора позафракційний депутат Андрій Деркач оприлюднив кілька аудіозаписів, які, за його словами, можуть свідчити про вплив віце-президента США Джозефа Байдена на колишнього президента України Петра Порошенка. За словами Деркача, записи він отримав від журналістів, а саму запис розмов нібито робив особисто Порошенко.

“Країна” розшифрувала аудіозаписи, в яких Байден управляв Україною. Повний текст скандальних плівок Порошенко можна почитати тут.

Залишити відповідь