Підпал храмів УПЦ – Священики закликають організувати чергування

Новини України

В УПЦ закликали настоятелів храмів організувати цілодобове чергування з-за недавніх підпалів

УПЦ закликала настоятелів храмів організувати цілодобове чергування з-за недавніх підпалів. Фото: UA Харків

Духовенство Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ відреагувало на підпали православних храмів в останні два тижні днів по всій Україні.

Звернення священиків було опубліковано у п’ятницю, 24 квітня, на сторінці єпархії в Facebook.

“Просимо вас: 1) підсильте охорону храмів і монастирів; 2) якщо є можливість, організуйте цілодобове чергування біля храмів (більшість підпалів було здійснено в нічний час); 3) перевірити належну комплектацію протипожежних засобів; 4) у разі виявлення підозрілих людей біля храмів відразу телефонуйте в Національну поліцію”, – сказано в повідомленні.

При цьому в консисторії відзначили, що підпали є навмисними і свідчать про “невипадковості і загальної мети злочинів”.

“У той же час зазначаємо, що постійне розпалювання релігійної ворожнечі українськими ЗМІ, як приватної, так і державної власності, що призводить до пекельним наслідків і на журналістах така ж відповідальність за підпали, як і на тих, хто кидає пляшки з запалювальною сумішшю у храми УПЦ”, – йдеться у зверненні.

В консисторії висловлюють надію, що підпал монастиря р. в Одесі, який стався цієї ночі, буде останнім злочином проти Церкви в Україні, і що в державі припиниться дискримінація за релігійною ознакою.

Нагадаємо, що в Україні напередодні та після Пасхи почали палати храми найбільшої православної конфесії – УПЦ. За останні два тижні серйозно горіли чотири церковних будови.

Раніше ми писали, що в ніч на середу, 15 квітня, в селі Лукавця Вижницького району згоріла церква на честь святої Параскеви.

Залишити відповідь