Пізній снігопад здивував жителів Прибалтики, Фінляндії та Білорусі (ВІДЕО, ФОТО)

Новини Світу

Elmārs Zelčs / YouTube

12 травня травневий снігопад пройшов не тільки в північно-західних регіонах Росії, але і в сусідніх країнах – Латвії, Литві та Білорусії. Тут тепла погода також змінилася сильним похолоданням. Місцеві жителі, напередодні любовавшиеся квітучою зеленню, були дуже здивовані, побачивши зимові пейзажі.

Для латвійських міст Бауска і Даугавпілс цей сніг став самим пізнім в історії спостережень. На сході Латвії, в тому числі в Резекне, Екабпилсе, Гулбене і Алуксне, рекорд зберігся за 19 травня 1990 року. В цілому по країні самий пізній сніг був зареєстрований 29 травня 1953 року, тоді товщина сніжного покриву в Казданге склала 5 см, повідомляє портал DELFI.lv.

Снігопад пройшов і у багатьох районах Литви. Цим ранком багато жителів, прокинувшись, спостерігали у вікно незвичайну картину, такого вони не бачили навіть минулої зими, зазначає DELFI.lt.

У північних і західних регіонах Фінляндії зима потроху почала відвойовувати свої позиції назад ще 10 травня. У центральній і південній частинах країни в цей день насолоджувалися теплою сонячною погодою, але 11 травня тут вже очікувалося до п’яти сантиметрів снігу, повідомляє Yle.

За словами метеоролога Yle Ганні Боргстрем, причиною різкої зміни погоди є циклон з Північного Льодовитого океану. “На сході температура встигла піднятися до +18 градусів. У той же час на західному узбережжі стовпчик термометра опустився нижче +5 градусів. Сильний перепад температур привів до виникнення опадів”, – пояснює Боргстрем.

Сильно похолодало і в Білорусії. Тут зима повернулася в Гродненську і Мінської області. Вночі на більшій частині території республіки відзначалися опади різної інтенсивності (дощ, мокрий сніг), місцями по заходу країни – слабка ожеледь. В окремих районах прогриміли грози. Вдень місцями вночі в багатьох районах країни посилювався вітер поривами до 12-19 м/с. Місцями по Гродненській області спостерігається сніговий покрив висотою до 1 см, повідомляє Белгидромет.

Латвія:

Литва:

Фінляндія:

Білорусія:

Залишити відповідь