Платіжна індустрія в найближчі п’ять років може відмовитися від паролів на користь біометрії

Новини України

Visa прогнозує швидкий перехід від паролів до біометрії в платіжної індустрії

Біометрію вважають надійніше пароля. Фото: facebook.com

Міжнародна платіжна система Visa прогнозує в найближчі п’ять років відмова платіжної індустрії від паролів і перехід до біометрії або до інших технологій доступу з використанням фізичних атрибутів, у тому числі відбитків пальців і розпізнавання особи. Про це пише “Інтерфакс-Україна”.

“Біометрична ідентифікація стає все більш популярною серед українців, тому ми переконані, що найближчим часом вона буде високо затребувана у споживачів”, – розповіла старший віце-президент Visa в країнах СНД і Південно-Східної Європи Віра Платонова.

Згідно з дослідженням Fabrizio Ward для Visa за січень 2020 року, результати якого наводяться в релізі, 67% опитаних українців вважають, що біометрія швидше, ніж пароль, а 71% – вона простіше.

З усіх способів ідентифікації користувачів в Україні вважають найбільш надійними відбиток пальця (89%), сканування сітківки (87%), одноразовий пароль (83%), сканування малюнка вен (78%) та сканування особи (73%), свідчать результати дослідження.

Згідно з ним, майже всі опитані мінімум один раз користувалися біометрією для ідентифікації. Уточнюється, що найчастіше респонденти використовували відбитки пальців (66% – мінімум один раз, 36% – регулярно) і рідше – розпізнавання особи (35% – хоча б один раз, 13% – постійно). Найменш популярними виявилися поведінкова біометрія і розпізнавання голосу, які відповідно 28% і 27% опитаних використовували мінімум по одному разу.

Крім того, дослідження показало, що більше половини респондентів (54%) використовують кілька різних, але не унікальних паролів, у кожного восьмого (12%) – один і той же пароль для входу в облікові записи, а унікальний пароль для кожного облікового запису використовують лише 34% українців.

“Середньостатистичний працівник втрачає майже 11 годин свого робочого часу на рік тільки на введення паролів. А недавнє опитування, проведене Visa в США, показав, що 68% покупців відмовилися від покупки в інтернеті з-за того, що забули пароль, мали проблеми з входом в систему або з одноразовим паролем”, – говорять в компанії.

Раніше “Країна” писала про те, що в банківські картки Visa вмонтують сканер відбитків пальців.

Також ми повідомляли, що у компанії Visa придумали пластикові карти для дітей.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь