Плівки Єрмака. Глава НАПК назвав нардепа Лерос викривачем корупції

Новини України

“Має право на захист і премію як викривач корупції”, – глава НАПК заступився за Лерос

Народного депутата Гео Лерос допитували в СБУ. Фото: facebook

Народний депутат Гео Лерос, який опублікував записи з Денисом Єрмаком, має право на захист і винагороду як викривач корупції.

Про це повідомив голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПК) Олександр Новіков в інтерв’ю РБК-Україна.

Новіков зазначив, що Гео Лерос має право на виплату винагороди, якщо розмір корупційного правопорушення становить понад 10 млн гривень і право на забезпечення його безпеки, не тільки як викривач, а як учасник кримінального провадження.

“Ви повинні розуміти, що виробництва, як відкриті за заявою Гео Лерос, так і відкриті проти нього, є юридично рівними. Тут немає пріоритету одного над іншим. Разом з тим, у законі “Про запобігання корупції” прописана захист для таких осіб, вони не несуть відповідальність за розголошення інформації як викривачі”, – зазначив він.

Як повідомляла “Країна”, депутат від “Слуги народу” Гео Лерос опублікував запис з братом глави ВП Денисом Єрмаком, де обговорюються незаконні призначення на держпосади.

На допиті в СБУ Леросу оголосили про об’єднання кримінального провадження за ознаками незаконного придбання, збуту або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації з проведенням розслідування за ознаками шахрайства.

Відзначимо, що в скандалі з “плівками Єрмака” також фігурує Дмитро Штанько, який, за даними ЗМІ, записував на відео розмови брата глави Офісу президента. За словами адвоката Лерос Маси Найєма, Штанько може бути провокатором СБУ.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь