Подробиці указу Трампа про регулювання соцмереж

Новини України

У США соцмережі позбавлять правового захисту. З’явилися подробиці указу Трампа

Дональд Трамп. Фото: The White House

Вчора американський президент Дональд Трамп підписав указ про компанії, які управляють найбільшими соцмережі.

Про це повідомили в Білому домі, передає “Голос Америки”.

Як зазначається, Трамп повідомив журналістам, що він доручив генпрокурору Вільяму Баррі почати працювати з прокурорами всіх штатів, щоб розробити законодавство, яке дозволить владі боротися з “обманними”, як вважає президент, методами роботи соцмереж

Під час свого виступу перед журналістами у Білому домі, Трамп заявив, що підписаний ним указ покликаний позбавити соціальні мережі правового захисту, якою вони користуються завдяки Закону про порядності в ЗМІ. Зараз цей закон звільняє соцмережі, за рідкісними винятками, від будь-якої юридичної відповідальності за матеріали, опубліковані користувачами.

Трамп зазначив, що компанії, яким належать соцмережі, по суті, є монополіями.

Генпрокурор Вільям Бар, присутній на брифінгу, сказав, що зараз адміністрація готує законопроект на додаток до сьогоднішнього указу Трампа. Білий дім збирається видалити або підвернути змін секцію 230 в чинному Законі про порядності в ЗМІ.

Крім того, американський лідер кілька раз розкритикував методи роботи компанії Twitter Inc., що володіє найпопулярнішою соцмережею Твіттер. На думку президента, в діях керівництва компанії бачиться явна упередженість: в Твіттері, сказав Трамп, займають упереджену позицію, вибираючи, які саме записи повинні піддаватися цензурі або потрапляти в чорні списки.

Також, за словами Трампа, то, як компанія відбирає твіти, забезпечуються поміткою з фактчекингом, є “недоречним політичним активізмом”.

Президент припустив, що його указ можуть оскаржити в судах, проте, на його думку, у адміністрації є хороші шанси на перемогу в усіх цих процесах.

Нагадаємо, на цьому тижні пост Трампа про вибори в Твіттері вперше позначили знаком, який попереджує про брехні. У відповідь на це Трамп написав твіт, в якому звинуватив Twitter втручання в президентські вибори.

Як повідомлялося, керівництво Twitter вже відреагував на указ Трампа про контроль соцмереж. У компанії зазначають, що спроби президента Трампа в односторонньому порядку встановити нове регулювання загрожує свободі слова в інтернеті.

Залишити відповідь