Поліція зажадала від єврейської громади Коломиї список її членів з адресами і телефонами – Едуард Долинський

Новини України

Поліція зажадала від єврейської громади Коломиї список її членів з адресами і телефонами

Захід єврейської громади Коломиї. Фото з фесйбука Едуарда Долинського

Поліція в Івано-Франківську направила голові єврейської громади Коломиї Якову Залищикеру вимогу надати їм копію статуту, список членів громади, а також адреси цих людей і їх мобільні телефони.

Про це повідомив глава Українського єврейського комітету Едуард Долинський в Facebook.

“Департамент стратегічних розслідувань Івано-Франківської обласної поліції звернувся до голови єврейської громади Коломиї Якову Залищикеру і повідомив, що департамент займається боротьбою з транснаціональними та етнічними організованими групами і злочинними організаціями. І що, мабуть, для боротьби з єврейської транснаціональним злочинним угрупованням громада повинна видати поліції “копію статуту, список членів громади з адресами і мобільними телефонами, список студентів єврейської національності у ВУЗах Коломиї”, – йдеться в повідомленні Долинського.

Також Долинський уточнив, що голова місцевої єврейської громади відповів поліції про те, що копія статуту є в державному реєстрі, а список і телефони членів правоохоронцям видавати не можна, оскільки релігійні громади відокремлені від держави.

Поліція вимагає від євреїв видати список членів громади: facebook.com/eduard.dolinsky

“Цікаво, що в 1941 році нацисти і українська допоміжна поліція теж вимагали надати список всіх євреїв”, – підкреслив він.

Поліція вимагає від євреїв видати список членів громади: facebook.com/eduard.dolinsky

Нагадаємо, у Херсоні правоохоронці затримали двох молодиків, один з яких підозрюється в підпалі синагоги. Для визначення ймовірного палія поліції довелося проаналізувати записи всіх найближчих камер спостереження.

Як повідомляла “Країна”, в Умані у Черкаській області близько 30 чоловік, озброєні ножами і палицями, вчинили напад на євреїв, які перебували біля могили рабина Нахмана.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь