Понад 60 держав підтримали пропозицію влади Австралії про проведення незалежного розслідування появи COVID-19

Новини Світу

ВСІ ФОТО

Напередодні відкривається в понеділок в Женеві асамблеї Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) ініціативу Австралії і Євросоюзу про проведення незалежного розслідування джерела коронавіруса у світі підтримали 62 країни, повідомляє “Інтерфакс” з посиланням на австралійську телерадиовещательную корпорації АВС. Підтримка ініціативи неухильно зростає.

Ініціатива закликає до “неупередженою, незалежної і всеосяжної оцінки скоординованих ВООЗ міжнародних заходів в області охорони здоров’я на COVID-19”.

У реченні конкретно не згадується Китай або місто Ухань, де, як вважають, розпочалася спалах хвороби.

Тим не менш, як повідомили джерела в австралійському уряді, формулювання в реченні ЄС були досить жорсткими, щоб забезпечити належне і ретельне розслідування, хоча вони все ще називають це “першим кроком” до забезпечення прозорості.

На даному етапі, за даними телерадіокорпорації, пропозицію підтримали Росія, Японія, Великобританія, Південна Корея, Туреччина, Індонезія та ПАР. США не підтримали.

Міністр закордонних справ Австралії Маріс Пейн зазначила, що мова йде про “незалежному огляді пандемії з метою допомогти світу витягти уроки, необхідні для захисту глобального здоров’я”.

У свою чергу, прес-секретар із закордонних зв’язків Ради ЄС Вірджинія Бату-Хенрікссон зазначила, що Євросоюз має намір домогтися консенсусу: “Нам потрібна підтримка всіх основних гравців, і Китай – один з них”.

Дипломати ЄС та Австралії в неділю продовжили докладати зусиль, щоб переконати всі великі держави надати їм підтримку.

Ініціатива розслідування викликала шалений засудження з боку Пекіна, який звинуватив Австралію, першу озвучившую цю ідею політичної атаки на Китай.

Американські дипломати, у свою чергу, наполягають на більш жорсткої формулюванні, яка б закликала до розслідування походження вірусу, починаючи саме з Китаю. Президент США Дональд Трамп і держсекретар Майк Помпео раніше неодноразово звинувачували Китай в приховуванні інформації про вірус, що, на їхню думку, стало однією з причин пандемії.

Залишити відповідь