Портрети Гітлера і Гімлера з’явилися на акції Безсмертний полк

Новини України

У Росії затримали квартет, який розмістив портрети Гітлера і Гімлера на онлайн-акції “Безсмертний полк”. Фото

Портрети Гітлера і Гімлера засвітилися на російській акції “Безсмертний полк”. Фото: Facebook

У Росії, де на репетиції параду до 9 Травня коронавірусом заразилися сотні військових, були затримані четверо осіб, які на онлайн-акції “Безсмертний полк” розмістили фотографії лідерів нацистської Німеччини Адольфа Гітлера і Генріха Гімлера.

Про це в суботу, 16 травня, інформує прес-служба Слідчого комітету Росії (СК).

Так, за версією СК, публікація цих фотоматеріалів було здійснено “з метою схвалення нацистських злочинів, визначених Міжнародним військовим трибуналом у Нюрнберзі”.

За словами представника органу Світлани Петренко, зловмисниками виявилися Данило Симонов з Пермі, Андрій Шабанов з Самари, Денис Воронцов з Волгограда, а також В’ячеслав Круглов з Ульяновська. Стосовно них було порушено кримінальні справи, за місцем проживання фігурантів справи проходять обшуки.

“Вивчення вилучених в ході обшуків матеріалів, предметів, комп’ютерної техніки дає слідству підстави вважати, що всі ці особи перебували в одних суспільствах в соціальних мережах”, – заявила Петренко.

Як відзначили в СК, один із злочинців раніше притягувався до відповідальності за екстремізм в 2017 році. Також в 2018 році інший член цієї групи був засуджений за крадіжку.

“Крім того, в рамках попереднього слідства встановлено інші епізоди аналогічних злочинів. Серед причетних до реабілітації нацизму є і громадяни іноземних держав, зокрема України та Естонії”, – сказала представник СК.

Варто зазначити, що згідно статті ст. 354 КК РФ (Публічні заклики до розв’язування агресивної війни), по якої проходять зловмисники можуть бути покарані штрафом до 300 тисяч рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу за період до двох років або позбавленням волі на строк до трьох років.

Фотографія Гітлера з акції “Безсмертний полк”. Фото: Facebook

Фотографія Гімлера з акції “Безсмертний полк”. Фото: Facebook

Нагадаємо, що раніше “Країна” опублікувала великий матеріал про те, як святкували День Перемоги в Україні.

Раніше ми писали, що Білий дім привітав країни-переможниці у Другій світовій війні – США і Великобританії.

Залишити відповідь