Посол РФ в Мінську назвав затриманих у Білорусі співробітниками ЧОП

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Посол Росії в Білорусії Дмитро Мезенцев заявив, що росіяни, яких затримали під Мінськом, їхали транзитом через республіку. Він також додав, що, за попередньою інформацією, росіяни є співробітниками приватного охоронного підприємства. Ця фірма в рамках виконання зобов’язань за комерційним контрактом забезпечує охорону енергетичної інфраструктури та ресурсів за кордоном, але не в Білорусі.

“Росіяни, які прибули в санаторій “Белорусочка” під Мінськом, були змушені це зробити у зв’язку з тим, що запізнилися на рейс з Національного аеропорту столиці республіки, прямуючи транзитом в третю країну”, – сказав посол. Його слова наводить “Інтерфакс”.

Мезенцев також підкреслив, що “носіння камуфляжної форми, як і небажання підтримати хлібосольні слов’янські традиції, “неготовність” підняти “добру чарку” за друзів – у період перебування в будь-якому санаторії Білорусії – не бачаться підставою для такої пильної уваги ЗМІ, як і основою для дій правоохоронних органів без переконливих і вагомих на те підстав”.

Дипломат підкреслив, що Москва чекає від Мінська доказів обгрунтованості затримання громадян РФ.

Він повідомив, що направив до МЗС Білорусії ноту про допуск до затриманих росіянам консулів.

29 липня стало відомо, що співробітники правоохоронних органів Білорусі затримали під Мінськом 32 “бойовика іноземної приватної військової компанії, ще один чоловік був затриманий на півдні країни”. У КДБ Білорусі заявили, що затримані є бійцями ПВК Вагнера і прибутку в Білорусію для “дестабілізації ситуації перед президентськими виборами”.

Слідчий комітет повідомив, що росіян підозрюють у підготовці масових заворушень. Порушено кримінальну справу.

Залишити відповідь