Посольство США прокоментувало наявність лабораторій Пентагону в Україні

Новини України

“Збудники не попадуть в чужі руки”. Посольство США розповів, що в Україні роблять біолабораторії Пентагону

Посольство США прокоментувало наявність лабораторій Пентагону в Україні. Фото: Pixnio

Коронавірус в Україні підняв питання американських лабораторій по дослідженню вірусів, які працюють в нашій країні.

Посольство США в Україні відповіло на заяву депутата “Опозиційної платформи За життя” Рената Кузьміна. Нещодавно він надіслав запит Володимиру Зеленському про 15 американських біологічних лабораторіях в Україні, які куруються Пентагоном. Тобто – військовим відомством США.

14 квітня Кузьмін опублікував текст запиту, який направив в Офіс президента. У ньому говориться, що за час роботи цих лабораторій в Україні постійно відбувалися спалахи різноманітних вірусів, які супроводжувалися смертю.

При цьому в роботі лабораторій українська влада вже знаходили порушення, які могли бути причиною витоку штамів, стверджує автор запиту.

Також нардеп нагадує, що робота лабораторій почалася при Ющенку і Тимошенко, потім припинилася при Януковичі і відновилося вже при Порошенко.

У зв’язку з чим Кузьмін поставив Зеленському питання – як фінансуються ці лабораторії і як українська влада їх контролюють.

Вчора, 22 квітня, посольство США в Україні опублікувало офіційну позицію з цього приводу.

“Програма боротьби з біологічною загрозою Міністерства оборони США в Україні разом з українським урядом над забезпеченням консолідованого і захищеного зберігання збудників хвороб і загрозливих токсинів у відповідних державних установах, так щоб при цьому можна було проводити мирні дослідження та розробляти вакцини”, – йдеться в повідомленні диппредставництва.

У посольстві заявляють, що Український Науково-Технологічний Центр (УНТЦ/STCU), про який згадує Кузьмін у своєму запиті, це міжурядова організація, створена ще в 1993 році. Зараз у неї, крім України і США, входять Азербайджан, Європейський Союз, Грузія, Молдова та Узбекистан.

“Наші спільні зусилля допомагають гарантувати, що небезпечні збудники не попадуть в чужі руки. Ми пишаємося тим, що співпрацюємо з Міністерством охорони здоров’я, Державною службою України з питань безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів, Національною академією аграрних наук і Міністерством оборони”, – заявили дипломати США.

Дані, викладені Кузьміним, в посольстві назвали “російської дезінформацією”.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО України Олексій Данилов заявив, що коронавірус придумали в китайській секретної лабораторії.

Залишити відповідь