Пожежа в Чорнобилі – якою була концентрація цезію-137 в повітрі Києва

Новини України

Якою була концентрація цезію у повітрі Києва після пожеж в Чорнобилі – ГАЗО

Пожежа в Чорнобилі. Фото: ДСНС

Рівень Цезію-137 в повітрі Києва більш ніж в 1000 разів нижче гранично допустимих концентрацій, незважаючи на недавні пожежі в Чорнобилі.

Про це в п’ятницю, 17 квітня, інформує прес-служба Державного агентства України з управління зоною відчуження (ГАЗО).

Повідомляється, що починаючи з 5 квітня 2020 року Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки стежить за радіаційною ситуацією пов’язаної з лісовими пожежами в Чорнобильській зоні відчуження.

Заміри кількості цезію вироблялися протягом п’яти коротких періодів:

  • в ніч з 4 на 5 квітня;
  • з 14:00 до 17:00 5 квітня;
  • з 13:00 до 15:00 8 квітня;
  • протягом дня 10 квітня.

За інформацією відомства, за весь час спеціального контролю концентрації цезію-137 в повітрі не піднімалися вище 10-3 Бк/м3. Станом на 13 квітня результати спостереження та прогнозування свідчили про наступне:

  • значення потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання (гамма-фону) в Києві не росло і знаходилося на рівнях, відповідних нормальному природному радіаційному фону;
  • концентрації цезію-137, зафіксовані обладнанням мобільної лабораторії радіаційної розвідки, є, принаймні, на дві сходинки нижче встановлених радіаційно-гігієнічними регламентами припустимих рівнів і не несуть радіологічної загрози;
  • ймовірні індивідуальні дози внутрішнього опромінення, викликані цими тимчасовими підвищеннями, не могли б перевищити 0,01 мкЗв при річному ліміт ефективної дози опромінення 1000 мкЗв (1 мЗв).

За даними органу, виміри здійснювалися, виходячи з припущення про те, що умовний людина безперервно дихав повітрям з підвищеною концентрацією цезію-137 з 5 по 13 квітня.

“Відповідно до оновлених результатів моделювання, потенційні максимальні концентрації Cs-137 в приземному шарі повітря Києва були менше 0,1 мб/м3. Прогнозовані концентрації є меншими від тих, які спостерігалися раніше і більш 1000 разів нижче встановлених НРБУ-97 допустимих рівнів. Ніякої шкоди здоров’ю населення вони не завдають”, – йдеться в повідомленні.

В агентстві наголосили, що з огляду на радіологічну ситуацію, ніяких додаткових заходів з радіаційного захисту за межами зони відчуження поки робити не потрібно.

Нагадаємо, пожежі в Чорнобильській заповідній зоні тривали майже два тижні – з 4 квітня. Причиною пожежі став підпал сухої трави.

Раніше ми писали, що 16 квітня у Чорнобильських лісах знову поновилися пожежі. Сильний вітер заважає авіації гасити загоряння з повітря.

Залишити відповідь