Позов модераторів проти Facebook – компанія заплатить заявникам 52 млн доларів

Новини України

Facebook заплатить 52 мільйони доларів модераторам, які скаржилися на психічні розлади з-за роботи

Facebook заплатить модераторам 52 млн доларів. Фото: PickPik

Позов колишніх і нинішніх модераторів Facebook, у яких виникли проблеми з психічним здоров’ям під час роботи, не буде доведено до суду. Компанія виплатить їм у загальній сумі 52 мільйони доларів.

Про це 12 травня повідомило видання The Verge.

В результаті кожен модератор соцмережі отримає мінімум 1 000, а в разі якщо йому поставлять діагноз посттравматичного стресового розладу або пов’язаних з нею станів, то він отримає право на додаткову компенсацію. Всього засіб виплатять 11 250 модераторам.

Позов проти Facebook в вересні 2018 подала колишній модератор Facebook Селену Відколу. Вона заявила, що після 9 місяців роботи з шокуючим контентом у неї з’явилося посттравматичний стресовий розлад. До позову приєдналися й інші модератори, які звинуватили компанію в тому, що вона не змогла забезпечити співробітникам безпеку на робочому місці.

Відколу була частиною хвилі модераторів, найнятих після президентських виборів у США 2016 року, коли Facebook піддався критиці за нездатність видалити шкідливий контент з платформи. Компанія найняла кілька великих консалтингових фірм, у тому числі Accenture, Cognizant, Genpact і ProUnlimited, щоб залучити тисячі підрядників в Сполучених Штатах для виконання цієї роботи.

Тепер у Facebook вирішили в майбутньому ретельніше підбирати претендентів на вакансії модераторів, організовувати для них зустрічі з психологами та формувати групи підтримки.

Нагадаємо, “Країна” також писала про те, чому Facebook звільнив модераторів і почав масово видаляти пости користувачів.

Залишити відповідь