Правила літніх відпусток в Європі погодили в ЄС

Новини України

В Євросоюзі домовилися про правила безпечного відновлення туризму напередодні сезону відпусток

В Європі визначилися з правилами безпечного туризму. Фото: Pixabay

В Євросоюзі домовилися про те, як забезпечити можливість громадян безпечно провести відпустку влітку на тлі епідемії коронавіруса. Дозволяти переміщення між країнами вирішили поетапно, виходячи з епідеміологічної ситуації.

Про це пише Ekathimerini.

Так, у понеділок, 11 травня, 11 держав Європейського Союзу погодили низку правил щодо того, як створити безпечні умови для проведення літньої відпустки в Європі. Дане питання на відеоконференції обговорювали міністри закордонних справ Греції, Кіпру, Німеччини, Іспанії, Італії, Австрії, Хорватії, Португалії, Мальти, Словенії та Болгарії.

Угода базується на керівних принципах, оприлюднені Європейською комісією. Країни домовилися, як координувати діяльність за відкриття кордонів для туристів. У спільній заяві міністри зазначили, що вони домовилися про чотирьох керівних принципах, а саме про те, що принцип поетапних кроків, узгоджених між державами ЄС, є кращим способом поступової нормалізації транскордонних поїздок.

Ключовими пріоритетами, згідно з рішенням, є:

  • відновлення поїздок, яке не призведе до неконтрольованого зростання інфекцій;
  • забезпечення того, щоб громадяни, які вільно подорожують по Європі, також могли безпечно повернутися додому;
  • поступове відновлення свободи транскордонних переміщень відбудеться за умови позитивних тенденцій в епідеміологічних ситуаціях у країнах походження і призначення.

“Ми закликаємо туристичні компанії і пов’язані з ними приватні суб’єкти використовувати найближчі тижні для прийняття належних заходів для захисту мандрівників після відновлення свободи пересування і подорожей. Ми вважаємо, що це важливий елемент для відновлення довіри до безпеки подорожей”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, Євросоюз відкриває внутрішні кордони, а українців може впустити вже через місяць.

Залишити відповідь