Правила роботи стоматологічних кабінетів на карантині в Україні

Новини України

Моз пояснив, як в Україні на карантин повинні працювати стоматологічні кабінети

Стоматологів зобов’язали дотримуватися суворих правил. Фото: pixabay.com

Міністерство охорони здоров’я затвердило тимчасові рекомендації з організації протиепідемічних заходів при наданні стоматологічної допомоги в період карантину. Публікація рекомендацій пов’язана з поширенням коронавирусной хвороби в Україні.

Повний текст документу опублікований на сайті МОЗ.

У відомстві зазначили, що при наданні стоматологічної допомоги ризик передачі коронавіруса є вкрай високим. Тому треба проводити профілактику зараження відповідно до стандартів медичної допомоги, затверджених наказом МОЗ від 28 березня 2020 року № 722 “Організація надання медичної допомоги хворим коронавирусной хворобою”.

Крім того, необхідно робити наступне.

 1. Всі працівники, що надають стоматологічну допомогу, повинні проходити температурний скринінг перед початком зміни. Працівники з температурою вище 37,2°С або ознаками ГРВІ не допускаються до виконання обов’язків.
 2. Прийом пацієнтів здійснюється за попереднім записом. Інтервал між пацієнтами повинен бути не менше 15 хвилин для виключення контакту між ними та проведення прибирання/дезінфекції. Очікування в клініці забороняється (якщо тільки мова не йде про батька, що супроводжує дитину до 14 років або помічника особи з інвалідністю).
 3. Мінімум за день до прийому пацієнта потрібно опитати його про стан здоров’я та контакти з іншими хворими на ГРВІ.
 4. У разі виявлення ознак ГРВІ або контакту з хворим коронавирусной хворобою протягом останніх 14 днів надання планової стоматологічної медичної допомоги відкладається.
 5. Пересування пацієнтів повинно бути організоване так, щоб запобігти безпосередній контакт між ними.
 6. Рекламні брошури, журнали та інші поліграфічні матеріали, а також дитячі іграшки повинні бути недоступні для пацієнтів.
 7. При вході до кабінету необхідно організувати місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спиртів.
 8. При наданні стоматологічної допомоги слід використовувати экстраоральную рентгенограма зубів, щоб запобігти виділення слини і кашлю, які можуть викликати інтраоральні техніки.
 9. Необхідно уникати, або мінімізувати маніпуляції, що продукують утворення крапель або аерозолів, намагатися використовувати ручний інструмент. Обов’язково потрібно застосовувати слиновідсмоктувачі.
 10. Бажано вибирати протоколи лікування, які мінімізують кількість таких відвідувань.
 11. Потрібно дотримуватися гігієни рук, захищати органи дихання та зору, використовувати одноразові халати, шапочки, безпечні методи введення ін’єкцій, стерилізації інструментів і пристосувань, проводити дезінфекцію поверхонь та приміщень.
 12. Слід забезпечити ізольоване розташування пацієнта в стоматологічному кабінеті.
 13. Засоби індивідуального захисту треба знімати в кабінеті, де надавалася медична допомога. Забороняється залишати приміщення в ЗІЗ, використаних під час прийому.
 14. Потрібно прибирати кабінет після кожного пацієнта і проводити дезінфекцію ЗІЗ багаторазового використання (захисні окуляри або щитки). Також після кожного прийому необхідно провітрювати приміщення не менше 15 хвилин.

Раніше “Країна” розповідала, як в Україні будуть працювати перукарні та салони краси на карантині.

Ми також публікували інфографіку пом’якшення коронавирусного карантину в Україні.

Залишити відповідь