Правила залізничних перевезень в Україні після карантину з 1 червня 2020

Новини України

Після карантину поновилися залізничні перевезення. Що потрібно знати

Поновилися залізничні перевезення, фото: uz.gov.ua

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко затвердив Тимчасові рекомендації з організації протиепідемічних заходів при організації залізничних перевезень у період карантину у зв’язку з поширенням коронавирусной хвороби.

Відповідну постанову № 31 від 30 травня 2020 року набула чинності сьогодні, 1 червня, інформує Юрліга.

Перевезення пасажирів залізничним транспортом у всіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному) між регіонами

Перевезення пасажирів залізничним транспортом у всіх видах внутрішнього сполучення повинна здійснюватися в межах кількості місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу.

У разі перевезення між регіонами транзитом через регіон, в якому не діють ослаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах кількості місць для сидіння, передбаченого технічною характеристикою транспортного засобу (без права посадки пасажирів в транзитному регіоні). У разі перевезення В регіон, в якому не застосовується ослаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення у межах 50 % кількості місць для сидіння, передбаченого технічною характеристикою транспортного засобу, за умови розміщення пасажирів з вільним місцем поруч, попереду, позаду.

Дозволяється одночасне знаходження в приміщеннях залізничного вокзалу не більше однієї особи на 10 кв. м площі в залах обслуговування пасажирів (зали очікування тощо) з дотриманням фізичної дистанционирования (1,5 метра). У місцях потенційного скупчення пасажирів повинна бути нанесена тимчасова маркування для забезпечення дотримання дистанції не менше 1,5 метра.

Забороняється перебування пасажирів на залізничних вокзалах, станціях без використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, закривають ніс і рот.

Працівники залізничного транспорту повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту (захисні маски). Працівники, які мають безпосередній контакт з пасажирами, повинні бути забезпечені кишеньковими диспенсерами з спиртовмісним антисептиком.

Перед початком робочої зміни повинен проводитися температурний скринінг всіх працівників пасажирського господарства. Працівники, у яких при проведенні температурного скринінгу виявлені температура тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, до виконання обов’язків не допускаються.

У приміщеннях вокзалів необхідно проводити вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів (у годинник зниження інтенсивності руху поїздів, але не рідше ніж чотири рази на добу) і провітрювати зали очікування, фойє, зони обслуговування пасажирів не рідше ніж кожні 2 години, а при сприятливих погодних умовах – постійно.

На залізничних вокзалах, станціях, в поїздах необхідно проводити дезінфекційну обробку поверхонь (ручки дверей, поручні стільчиків для сидіння, відкидні столики, раковини, інформаційні стійки тощо) спиртовмісними дезінфекційними засобами з вмістом спирту не менш 70%.

На залізничних вокзалах і станціях повинні бути організовані місця для обробки рук пасажирів і працівників спиртовмісними антисептиками.

Забороняється надання кейтерінгових послуг і реалізація продуктів харчування у поїздах, крім бутиллированной питної води.

Тимчасово відсторонюються від роботи в зонах масового скупчення пасажирів особи з групи ризику.

Перевезення пасажирів залізничним транспортом у дальньому сполученні

Перевезення пасажирів залізничним транспортом у всіх видах дальнього сполучення повинна здійснюватися в межах кількості місць для пасажирів, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу.

У разі перевезення між регіонами транзитом через регіон, в якому не діють ослаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах кількості місць для пасажирів, передбаченого технічною характеристикою транспортного засобу або визначену у реєстраційних документах на цей транспортний засіб (без права посадки пасажирів в транзитному регіоні).

У разі перевезення В регіон, в якій не застосовується ослаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення у межах 50% кількості місць для пасажирів, передбаченого технічною характеристикою транспортного засобу або визначену у реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Також діють норми щодо температурного скринінгу працівників, соціального дистанціювання, масочного режиму та санітарної обробки поверхонь.

Раніше “Країна” повідомляла, що з 15 червня в Україну повернуться міжнародні авіаперевезення, але стане обов’язковою двотижнева ізоляція після них.

Також ми показували фото, як працює Центральний вокзал в день відновлення перевезень пасажирів.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь