Продаж краденого майна не доводить провину в крадіжці – Верховний суд

Новини України

Верховний суд постановив, що продаж краденого майна не доводить провину в крадіжці

Верховний суд виніс вердикт про продаж краденого майна. Фото: pixabay.com

Верховний суд України розглянув справу, фігурантів якого звинувачували у крадіжці на підставі того, що вони збували крадені речі. Орган постановив, що такий висновок не обґрунтований.

Про це повідомляє портал “Ліга: закон”.

Раніше місцевий суд засудив п’ятьох осіб за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу (крадіжка з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище). Однак апеляційний суд вирішив, що районна інстанція не мала достатніх підстав для визнання вини у вчиненні таємного викрадення майна.

Апеляційне рішення обґрунтовано тим, що досліджені місцевим судом свідчення потерпілого і свідків, а також протоколи огляду місця події, добровільної видачі речей, впізнань доводять лише наявність і вилучення викрадених у потерпілого речей у людей, яким вони збуту, а також факт такого збуту. Прямих доказів викрадення майна обвинуваченими немає.

Колегія суддів Кримінального суду Верховного суду погодилася з рішенням апеляційного суду, залишивши касаційну скаргу прокурора без задоволення.

Верховний суд зазначив, що суд апеляційної інстанції, дотримуючись принципів презумпції невинності, прийшов до правильного висновку про відсутність достатніх підстав для встановлення в діях обвинувачених складу злочину.

Раніше “Країна” приводила роз’яснення Верховного суду про те, коли не можна розглядати справи у письмовому провадженні у разі відсутності сторін.

Ми також розповідали з посиланням на цей суд, що таке звільнення працівника з особистих мотивів.

Читайте Країну в Google News – натисніть Підписатись

Залишити відповідь