Проти Супрун буде порушено кримінальну справу – Atlantic Council

Новини України

У США заявили, що проти американської громадянки Уляни Супрун в Україні готується кримінальна справа

У США кажуть, що проти американської громадянки Супрун в Україні готується кримінальна справа. Фото: Facebook

Проти колишнього в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, чия реформа може привести до звільнення 50 тисяч медиків, в Україні хочуть відкрити кримінальну справу.

Про це пише Atlantic Council, один з найбільших американських аналітичних центрів, працює з владою США і НАТО.

“Ми отримали достовірну інформацію про те, що може бути розпочато розслідування стосовно доктора Уляни Супрун, яка відмінно виконувала обов’язки міністра охорони здоров’я і спробувала реформувати хитку систему охорони здоров’я України. Будь-яке переслідування Супрун або її чоловіка, як громадян США, викликала б подив у Вашингтоні і Європі”, – йдеться у колонці автора центру.

Цікаво, що Atlantic Council по суті визнає, що Сурпун – громадянка США. А значить не мала права займати посаду в. о. міністра – на держслужбу в Україні не можуть призначатися іноземні громадяни.

Нагадаємо, що деякі українські чиновники вже виступають за те, щоб відправити Супрун за ґрати. Так, голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник виступив з критикою медреформи Уляни Супрун, і заявив, що вона гідна в’язниці.

Раніше ми писали, що впровадження другого етапу медичної реформи в Україні, яке почалося 1 квітня, можуть призупинити через неготовність до неї країни. За словами Зеленського, через нововведення в системі охорони здоров’я, ініційованих Супрун, лікарням вистачить грошей “хіба що на дверний замок”.

Що означає для України другий етап реформи Супрун і чому він може призвести до масового звільнення медиків і закриття лікарень читайте тут.

Залишити відповідь