Психіатри в Києві протестують з-за нестачі фінансування

Новини України

“Хворі і 400 лікарів опиняться на вулиці”. У Києві психіатри протестують проти медреформи Супрун. Фото

Психіатри вийшли на протести в Києві. Фото: “Країна”

Співробітники територіального медичного об’єднання “Психіатрія” вийшли на акцію протесту біля головного корпусу установи на вулиці Кирилівська, 103 (найвідоміший психдиспансера в Україні – Ред.) в Києві.

Про це повідомляє кореспондент “Країни” з місця подій.

Медперсонал заявляє, що під час імплементації другого етапу реформи психіатрична служба опинилася під найбільшою загрозою, як і протитуберкульозна служба. За їх словами, недофінансування галузі сягає від 50% до 80% порівняно з минулим роком, що може призвести до закриття багатьох медичних установ. На акцію протесту вийшло близько 400 співробітників.

“Зараз в Україні йде перехід на нові фінансові економічні стандарти. Логіка така, що всі гроші з бюджету охорони здоров’я України передані НСЗУ, яке і здійснює фінансування всіх медичних закладів. Чиновники НСЗУ мимовільно, без діалогу і математики, без консультування з фахівцями командами медичних установ, виділили суму на нашу установу, яка становить 13 від фінансування минулого року.

У нашій лікарні вже почалося довільне скорочення персоналу, люди не витримують, вже більше 50-ти чоловік написали заяву про розрахунок. Якщо слідувати логіці НСЗУ ми повинні скоротити близько 400 співробітників. Наш праця величезної команди, яка працює з пацієнтами, ніхто не враховує. Якщо нічого не зміниться хворі опиняться на вулиці”, – розповів “Країні” директор КМП “Психіатрія” В’ячеслав Мішиєв.

Протести психіатрів в Києві. Фото: “Країна”

Нагадаємо, з 1 квітня в результаті другого етапу медреформи в Україні почали закривати психлікарні і тубдиспансери. Медики побоюються, що із-за цього на вулиці може опинитися контингент хворих, яким потрібна примусове лікування.

Також “Країна” докладно писала про те, чим загрожує закриття психлікарень в Україні.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь