Рада буде міняти регламент у середу, 15 квітня

Новини України

Рада на позачерговому засіданні буде змінювати регламент, щоб швидше прийняти “антиколомойский закон”

Верховна Рада. Фото: Страна.иа

На позачерговому засіданні Верховної Ради, яке відбудеться орієнтовно в середу, 15 квітня, парламент буде змінювати регламент, щоб уникнути “поправочного спаму”.

Про це написала в Facebook заступник голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

Кравчук повідомила, що в понеділок на фракції нардепи говорили про те, як запобігти “парламентський тероризм”, коли один депутат своїми поправками може заблокувати роботу всієї Верховної Ради і взяти в заручники всіх громадян, яким зараз дуже непросто”.

Це делікатна тема, тому що з одного боку внесення поправок і пропозицій – це право кожного народного депутата і спосіб поліпшити законопроект.

“Але інша справа, коли це робиться для того, щоб зробити гірше не стільки нас, скільки всій країні, якою буде ще важче без міжнародної підтримки. Тому треба шукати баланс між “парламентським тероризмом” та цивілізованої парламентської процедури”, – йдеться в пості Кравчук.

Фракція вирішила діяти наступним чином:

  • у середу зібратися ще раз і прийняти зміни до регламенту, які дозволять розглянути всі 16 000 правок до банківського закону, але так, щоб це не затягнулося на півроку;
  • комітет продовжить розглядати поправки до закону про банки;
  • після цього проект розглянуть у сесійній залі.

Зміни, які будуть внесені в регламент, пройдуть обговорення у фракції. Зараз робоча версія така:

  1. У разі, коли до законопроекту вноситься більше поправок, ніж у ньому є пунктів, але не менше 500 поправок, він може розглядатися за спеціальною процедурою.
  2. Ініціювати спеціальну процедуру можуть не менше 150 депутатів, які звертаються з таким клопотанням до голови Ради. А рішення про розгляд за спеціальною процедурою може прийняти тільки парламент 226 голосами.
  3. Спеціальна процедура означає, що кожна фракція і група може наполягати на розгляді 5 поправок, а депутат – на розгляді однієї неврахованої комітетом поправки.
  4. Після цього профільному комітету дається два дні, щоб підготувати нову порівняльну таблицю з поправками, на яких наполягають фракції, групи і депутати.
  5. Під час розгляду законопроекту на подання кожної поправки дається до двох хвилин.

Таким чином, на думку Кравчук, права народних депутатів на законодавчу ініціативу не будуть порушені. “

Всі поправки, навіть якщо їх 16 000, будуть розглянуті. Але не в сесійній залі, тому що це контрпродуктивно, а на комітеті, який має для цього аналітику, експертизу і в якій пропорційно представлені всі фракції і групи”, – написала депутат.

 

Нагадаємо, голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив про неможливість прийняття “антиколомойского закону” на цьому тижні.

Також стало відомо, що опоненти “антиколомойского” закону намагаються визнати його неконституційним.

 

 

Оригінал статті

Залишити відповідь