Рада церков просить Кабмін пом’якшити карантин для релігійних організацій

Новини України

Релігійні організації України попросили Кабмін дозволити людям молитися в церквах

У Кабмін звернулися з проханням пом’якшити карантин для релігійних організацій. Фото: facebook.com

Релігійні організації України просять пом’якшити для них коронавирусный карантин. Таке прохання висловив Всеукраїнська Рада церков і релігійних організацій у листі до Кабміну, який відправили ще 7 травня. Про це повідомляється на сайті Ради церков.

“У зв’язку із загальними змінами Всеукраїнська Рада церков і релігійних організацій направив в Кабінет міністрів пропозиції з адаптивного застосування карантинних обмежень для релігійних організацій”, – йдеться в повідомленні.

Прохання представників релігійних організацій такі:

  1. Не забороняти у культових спорудах або інших приміщеннях релігійних організацій здійснювати богослужіння і релігійні обряди за умови присутності не більше 1 людини на 5 кв. метрів площі (за винятком членів однієї сім’ї), обов’язкового забезпечення засобами індивідуального захисту (за винятком священнослужителів, проповідників і хористів, для яких це рекомендується), дотримання соціальної дистанції і обробка антисептичними засобами поверхонь і рук присутніх,
  2. Не забороняти богослужіння і релігійні обряди поза культових споруд на відкритому повітрі при тих же умовах,
  3. Не забороняти релігійні церемонії та обряди приватного характеру в храмах, інших приміщеннях, що використовуються віруючими, а також на відкритому повітрі за умови прийняття обмежувальних заходів,
  4. Вимога обов’язкової самоізоляції для осіб, які досягли 60-річного віку, не поширювати на священнослужителів та осіб, задіяних у організації богослужінь, а також на інших працюючих осіб пенсійного віку, для яких самоізоляція є рекомендованою,
  5. Забезпечити можливість задоволення релігійних потреб осіб, які перебувають у закладах соціального захисту та установах, що надають паліативну допомогу, зокрема шляхом доступу до них священиків у масках або респіраторах або організації з ними індивідуальних дистанційних зустрічей з допомогою відеозв’язку.

Раніше “Країна” писала про те, що в Дніпрі виявили спалах коронавіруса, яка утворилася через релігійної секти з Першотравенська.

Також ми повідомляли, що спалах коронавіруса під Миколаєвом сталася серед релігійних адептів, які проводили обряди будинку.

Залишити відповідь