Рейтинг Джо Байдена падає на тлі звинувачень у сексуальних домаганнях

Новини України

Рейтинг Байдена в США почав падати після сексуального скандалу

Джо Байден втрачає рейтинг. Фото: Flickr

Рейтинг кандидата в президенти США від Демократичної партії Джо Байдена падає у зв’язку з заявами його колишньої співробітниці Тари Рід про сексуальні домагання.

Про це повідомляє видання The Hill з посиланням на загальнонаціональне опитування.

За інформацією видання, згідно з опитуванням компанії Morning Consult, Байдена підтримують 45% виборців, що всього на три пункти вище показників президента США Дональда Трампа.

Проте той же опитування у квітні показував, що Байден обходив Трампа на 8%.

Також опитування показало, що 43% виборців позитивно ставляться до Байдену в той час, як 48% опитаних – негативно. Тобто рейтинг схвалення Байдена з квітня знизився на п’ять процентних пунктів, а рейтинг кандидата серед виборців жіночої статі знизився на шість процентних пунктів.

У той же час, як повідомляє видання, рейтинг Байдена залишається вищим, ніж рейтинг Трампа, в тому числі і серед жінок (на вісім процентних пунктів серед виборців жіночої статі).

Опитування проводилося 4-10 травня. У ньому взяли участь понад 27,7 тис. осіб.

Нагадаємо, в минулому місяці Тара Рід дала кілька інтерв’ю, в яких заявила, що в 1993 році Байден здійснював на її адресу дії сексуального характеру. Також вона подала заяву в поліцію, повідомивши, що зазнала посягання на статеву недоторканість з боку неназваного особи.

За словами Рід, в 1993 році, коли вона працювала помічницею в офісі Байдена, її керівник попросив віднести Байдену сумку з речами для спортзалу. За словами Рід, коли вона підійшла до Байдену з сумкою, той притиснув її до стіни, запхав їй руку під спідницю, вчинив дії сексуального характеру і спробував її поцілувати.

Рід заявила, що вона розповіла про дії Байдена кільком вищим співробітникам. Ті, в свою чергу, заявили агентству, що не пам’ятають випадків неналежної поведінки з боку Байдена. Перш Рід вже заявляла, що Байден торкався до неї без її згоди, але не стверджувала, що це було посягання на статеву недоторканність.

Звинувачення Рід висунула у важливий для Байдена момент, зазначає AP. Зараз Байден намагається об’єднати Демократичну партію після того, як його конкурент у президентській гонці демократ Берні Сандерс заявив про припинення своєї кампанії. Жінки – важлива частина електорату демократів, і зниження рівня їх підтримки завадить Байдену на президентських виборах, підкреслює агентство.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь