Рекомендований МОН підручник стверджує, що білоруси не є слов’янами

Новини України

Український підручник з географії стверджує, що білоруси – не слов’яни, а євреї – вихідці з Галичини

У Міністерстві освіти і науки схвалила скандальний підручник. Фото: ukranews.com

Рекомендований Міністерством освіти і науки України підручник з географії для учнів 8 класу стверджує, що білоруси не є слов’янами, а французи і євреї могли прийти на свої землі української Галичини.

Про це йдеться в матеріалі “Українські новини”.

“… розселилися на схід і захід, північ і південь. Древній мову індійців санскрит є близьким до української мови. І географічні назви західних і південних країн і народів, такі як Галатея, галілеянин, Франція (Галлія), Галісія в Іспанії чи Португалія (Порту-Галія), ймовірно, вказує на те, що пращури сучасних французів, іспанців, португальців, євреїв і турків могли прийти на ці землі з української Галичини”, – йдеться на 271 сторінці.

Підручник з географії розповідає, що білоруси і євреї вийшли з України. Фото: ukranews.com

Не менш дивною виглядає позиція авторів підручника про етнічну приналежність білорусів, яких викреслили із слов’янських народів. Також звідти пропали росіяни і болгари.

“Славяноязычные росіяни мають угоро-фінське походження, а найближчі до них по мові болгари – тюркське. Мовно найближчими до українців білоруси і поляки теж мають різне генетичне походження. Поляки – слов’янське, а білоруси – балтійське”, – запевняють автори.

Скандальний підручник з географії, який схвалили в МОН. Фото: ukranews.com

Нагадаємо, українське видавництво “Центр навчальної літератури”, яка займається друком підручників і посібників, випустило збірку творів Ольги Кобилянською, однак на обкладинці книги розміщена фотографія письменниці Марко Вовчок.

Також “Країна” писала, що опустившая гривню Гонтарєва випустила у Лондоні книгу “Місія здійсненна” про її реформи в Україні.

Залишити відповідь