Рідкісні і звичайні тварини і рослини, що живуть у Чорнобильському заповіднику

Новини України

У День біорізноманіття екологи розповіли про рідкісних тварин і рослини Чорнобильського заповідника

В честь дня біорізноманіття Чорнобильський заповідник похвалився червонокнижними тваринами і рослинами. Фото: Facebook / Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

В честь дня біорізноманіття, який традиційно святкують 22 травня, Чорнобильський заповідник поділився переліком рідкісних тварин і рослин, що налічує парк.

Про це повідомив Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник у Facebook.

“Світ різноманітний і ми повинні зберегти його таким. Щороку 22 травня весь світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття. Це ще одна можливість звернути увагу громадськості на актуальні проблеми збереження різноманіття біологічних видів, що проживають на Земній кулі. Адже будь-який живий організм відіграє свою роль в екосистемі. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми, яка є середовищем існування самої людини”, – зазначено в повідомленні.

Відзначається, що за останні 400 років на Землі стало на 100 менше видів хребетних тварин. Крім того, на межі зникнення опинилися тисячі видів рослин і тварин. Дослідники вважають, що кращий спосіб збереження видів тварин в сучасному світі – це створення природоохоронних територій, до яких відноситься і Чорнобильський заповідник.

“За останні десятиліття світ флори і фауни зони відчуження став значно різноманітніше. В загальних рисах він повернувся до того видовим складом, який існував в Поліському регіоні до активного антропогенного впливу”, – наголошується в повідомленні.

Так, зараз на заповідній території живе понад 300 видів хребетних із 410, які проживають у цьому регіоні. З них 75 видів (з 97 можливих) занесені в Червону книгу України. Також на території є 14 видів рослин, які занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи. Зокрема, вечірниця мала, видра річкова, рись звичайна, норка європейська, бобер європейський, деркач, тритон гребінчастий та інші.

Всього ж заповідник включає в себе 1256 видів судинних рослин, 120 видів лишайників і 20 видів мохів. А також п’ять рослин, включених у Європейський червоний список – верблюдиця гисополистная, смілка литовська, козельці український, зиномать Ліндемана і щавель український. З Червоної книги України в заповіднику налічується 46 рослин.

“Наше завдання – зберегти живий світ заповідника таким різноманітним і надалі”, – резюмував представник охоронної території.

Нагадаємо, група орнітологів-любителів відвідала Чорнобильський заповідник і зробила знімки різних диких птахів і тварин на території зони відчуження Чорнобильської АЕС.

Як повідомляла “Країна”, Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник опублікував найяскравіші фото Зони відчуження. Це – серія знімків декількох авторів, які були зроблені в різний час. На знімках з’являються не тільки пейзажі, але і рідкісні тварини.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь