Роберт о’брайен звинуватив Росію в порушенні Договору з відкритого неба і стеження за Трампом

Новини України

Радник Трампа пояснив вихід з Договору про відкрите небо аэрослежкой Росії за президентом США

Трамп розриває ще один важливий договір з контролю за озброєннями, фото: twitter.com/realdonaldtrump

Після оголошення про прийдешній вихід США з міжнародного Договору про відкрите небо, офіційний Вашингтон розгорнув потужну інформаційну кампанію зі звинуваченнями на адресу Росії, з-за дій якої нібито і довелося піти на такий крок.

Так, наприклад, радник Трампа з питань національної безпеки Роберт о’брайен заявив, що Росія порушувала Договір з відкритого неба, літаючи над Білим домом і відстежуючи місце розташування самого Дональда Трампа.

“Президент США дав ясно зрозуміти, що ми не можемо більше брати участь у договорах, де ми виконуємо їх умови, а інша сторона не виконує. Вони (Росія – Ред.) літали над Білим домом, над громадянської інфраструктурою, вони відстежували, де може перебувати президент: Кемп Девід або Бедминстер. Так що вони використовували Договір не належним чином”, – заявив о’брайен, як передає Інтерфакс.

 

Наша довідка

Договір про відкрите небо (The Treaty on Open Skies) був підписаний 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками 23 держав-членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Росія ратифікувала договір 26 травня 2001 року, нині його учасниками є 34 держави, в тому числі і Україна. Учасники Договору можуть робити обльоти територій один одного з метою контролю військової діяльності.

Раніше “Країна” повідомляла, що США не повідомили Москву про несподіваний вихід з Договору про відкрите небо.

 

Залишити відповідь