Російське посольство в Польщі зайнялося інцидентом з обезголовленим пам’ятником Рокоссовскому (ФОТО)

Новини Світу

Стоп-кадр відео Росія 24 / YouTube

Російське посольство у Варшаві початок з’ясовувати обставини викрадення пам’ятника маршалу Костянтину Рокоссовскому з кладовища в Лігниці. Як повідомив “Інтерфаксу” прес-аташе дипмісії Володимир Александров, цим питанням також займається генконсульство Росії в Познані.

“За результатами будемо визначатися з подальшими діями”, – додав Александров. Як повідомили місцевому виданню Fakty в поліції Легницы, невідомі вкрали пам’ятник з території муніципального кладовища в ніч на 30 липня. Імовірно вандали зламали замкнені ворота кладовища і витягли скульптуру. Знівечену фігуру знайшли на сусідньому полі.

Пам’ятник маршалу СРСР був відлитий у 1987 році і до 1992 року стояв у Лігниці на площі, яка тоді називалася площею Польсько-радянської дружби, а тепер носить ім’я Львівських орлят. Потім він був переданий музею Радянської армії, а з 2019 року став частиною експозиції місцевого Музею міді, організованого на радянському військовому кладовищі.

3 травня в Празі був демонтований пам’ятник маршалу Конєву, в останні роки неодноразово піддавався вандалізму. Пропозиції перенести статую, наприклад, на територію російського посольства, були зустрінуті російською стороною з обуренням. Знесення пам’ятника ускладнив відносини РФ і Чехії: староста району Прага-6 Ондржей Коларж поскаржився голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляйєн на неадекватну реакцію Росії на знесення пам’ятника Конєву, і на погрози муніципальним політикам, включаючи погрози вбивством. Після квітневих акцій протесту біля посольств Чехії в Москві і Санкт-Петербурзі чеський МЗС вирішив направити в РФ співробітників своєї служби безпеки для захисту дипломатів.

Залишити відповідь