Росія не може розпочати масштабну війну в Україні за коронавіруса

Новини України

Для Росії зараз не найкращий момент йти в наступ на Україну – Foreign Policy

Росія не може воювати з Україною за пандемії. Фото: Facebook

Вчені з Массачусетського технологічного інституту оцінили, як пандемія коронавіруса може вплинути на початок нової війни у світі. Зокрема, у ньому говориться, що для РФ зараз не найкращий час йти в атаку на Україну.

Про це повідомляє Foreign Policy у п’ятницю, 15 травня.

Як вважає вчений Баррі Посен поширення COVID-19 може навіть зміцнити мир на планеті. За його словами, пандемія негативно позначається на всіх головних силах на політичній арені. А це означає, що вона не створює спокусливе вікно можливостей для тих країн, які не постраждали. Одні не стають більш уразливими, а інші – сильніше. Замість цього коронавірус штовхає уряду до песимістичних поглядів на свої короткострокові та середньострокові перспективи. Оскільки держави часто йдуть на війну з-за відчуття надмірної самовпевненості (яким би оманливим воно часто не було), песимізм, викликаний пандемією, повинен сприяти світу.

Також Посен вважає, що COVID-19 скоротить міжнародну торгівлю в короткостроковій і середньостроковій перспективі. Це може прозвучати загрозливо для тих, хто вірить, що глобальна економічна взаємозалежність стримує агресорів. Але з іншого боку торговельні проблеми були джерелом конфліктів останнім часом, особливо між США і Китаєм. Тому скорочення торгівлі в цьому сенсі може скоротити загрозу війни.

Як зазначається, згідно теорії диверсійної теорії війни або теорії “козла відпущення”, лідери, які бояться за свою популярність будинку, спробує відвернути увагу від своїх поразок, провокуючи криза з іншою державою і вдаючись до застосування грубої сили. Спираючись на цю логіку, деякі американці бояться, що президент Дональд Трамп вирішить атакувати Іран або Венесуели перед президентськими виборами, особливо, якщо повірить, що ці країни програють війну.

Однак, на думку видання, це малоймовірний сценарій. Тому що війна – це завжди непередбачуваність. Якщо хоч щось піде не так, це остаточно поховати і без того мізерну популярність Трампа. Більше того, жодна з цих країн не становить смертельної загрози для США. Навіть його прихильники будуть дивуватися, чому президент витрачає мільйони доларів на вторгнення до Венесуели або Іран замість того, щоб витратити ці гроші на порятунок американців, які помирають від коронавіруса. Навіть успішна військова операція не мобілізує американців і не дасть потрібну вакцину. Така ж логіка буде керувати рішеннями і інших лідерів.

Крім того, як відзначають вчені, економічні обвали можуть заохотити до війни при деяких особливих обставин, особливо коли війна може дати країні, яка переживає серйозні труднощі, якусь швидку і велику цінність. Однак, на думку видання, сьогодні країн в такому положенні немає.

При цьому, як пише видання, в даних умовах Росії не вигідно проводити наступ на Україну.

“Зараз навряд вдалий момент для Росії спробувати окупувати більшу частину України, навіть якщо б вона захотіла цього. Так само для Китаю не час вступати в гру за Тайвань. Тому що ціна точно буде більше, ніж вигода”, – йдеться в статті.

Однак в умовах тривалої економічної депресії війна може бути більш імовірною, при цьому зміцнивши фашистські чи ксенофобські політичні рухи, посилюючи протекціонізм і гіпернаціоналізм, а також ускладнюючи процес, при якому країни могли б досягти взаємовигідних домовленостей.

“Історія 1930-х років демонструє, куди такі тенденції можуть призвести. Хоча економічні проблеми навряд чи були єдиною причиною катастрофічних подій того періоду. Націоналізм, ксенофобія і авторитаризм почали повертатися до влади ще до пандемії COVID-19. Але економічний безлад, який тепер проникає в кожен куточок світу, може посилити ці тенденції, зробивши планету більш придатною для початку війни після спаду страху перед вірусом”, – йдеться в матеріалі.

Раніше “Країна” писала про те, як Захід своїми руками створив Другу світову війну.

Також ми писали, що Україна викреслила з мінських документів пункт про недопущення диверсій і наступу на Донбасі.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь