Росія не увійшла до списку 14 країн, для яких Євросоюз вирішив відкрити кордони

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Євросоюз вирішив з 1 липня відкрити кордони для мешканців 14 країн. Про це повідомляється на сайті Ради Європи. Але Росія в цей список не потрапила.

Обмеження на поїздки знімуть для таких країн, як Алжир, Австралія, Грузія, Канада, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Сербія, Таїланд, Туніс, Уругвай, Чорногорія, Південна Корея і Японія. Крім того, жителі Андорри, Монако, Сан-Марино і Ватикан автоматично будуть вважатися резидентами Євросоюзу. ЄС також рекомендував відкрити кордони для китайських громадян, якщо Китай дозволить громадянам ЄС поїздки в свою країну, пише “Нова газета”.

У повідомленні говориться, що список буде змінюватися кожні два тижні “залежно від обставин”.

У поширеній В Брюсселі офіційному комюніке Ради ЄС зі списком країн, громадяни яких допускаються до відвідин Євросоюзу, повідомляється, що ця рекомендація ради не є юридично обов’язковим документом”, передає “Інтерфакс”.

“Органи влади держав-членів ЄС. – Прим. “Інтерфаксу”) залишаються відповідальними за виконання змісту рекомендації. Вони можуть тільки поступово, при повній прозорості знімати обмеження на поїздки в перераховані країни, – сказано в документі. – Держава-член не повинна приймати рішення про скасування обмежень на поїздки для третіх країн, не включених в список, до того, як це буде прийнято скоординованих чином (на рівні ЄС. – Прим. “Інтерфаксу”)”.

Цей список третіх країн має переглядатися кожні два тижні і може оновлюватися Радою ЄС, залежно від обставин, після консультацій з Європейською комісією та відповідними установами і службами ЄС після загальної оцінки, заснованої на узгоджених критеріях.

Обмеження на поїздки можуть бути повністю або частково знято або знову введені для конкретної третьої країни, вже внесеної до списку, згідно із змінами до оцінки епідеміологічної ситуації. Якщо ситуація в зазначеній третій країні, що швидко погіршується, слід прийняти оперативне рішення, пояснюють в Раді ЄС.

В рекомендації пояснюється, що критерії визначення третіх країн, для яких можна знімати діючі обмеження на поїздки, що включають, зокрема, “епідеміологічну ситуацію та заходи стримування поширення коронавіруса. – Прим. “Інтерфаксу”), в тому числі фізична дистанціювання, а також економічні і соціальні оцінки”.

Що стосується епідеміологічної ситуації, що включаються в список треті країни повинні, зокрема, відповідати наступним вимогам: кількість нових випадків зараження COVID-19 за останні 14 днів на 100 тис. жителів має бути близьким до середнього показника по ЄС або нижче його (за даними на 15 червня 2020 року); повинен спостерігатися стабільний або низхідний тренд нових випадків за цей період порівняно з попередніми 14 днями; загальна реакція на COVID-19 повинна передбачати, зокрема, такі аспекти, як тестування, спостереження, відстеження контактів, ізоляція, лікування і звітність, а також достовірність інформації і, при необхідності, загальний середній бал за International Health Regulations (IHR, міжнародна угода в галузі санітарно-епідеміологічної безпеки).”Взаємність (дозволи на поїздки. – Прим. “Інтерфаксу”) також повинна прийматися в увагу регулярно і в кожному конкретному випадку”, – наголошується в ухваленій рекомендації.

Рада ЄС також вирішив, що в тих країнах, де продовжують діяти обмеження на поїздки, такі категорії людей повинні бути звільнені від обмежень: громадяни ЄС і члени їх сімей, довгострокові резиденти в ЄС і члени їх сімей; мандрівники, виконують важливу функцію або мають серйозну необхідність для поїздки.

Рекомендація поширюється на країни, асоційовані з Шенгенським простором – Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.

Раніше Єврокомісія рекомендавала країнам ЄС відкрити внутрішні кордони для всіх мешканців регіону. При цьому країни Північної Європи вирішили залишити в силі епідеміологічні обмеження для громадян Швеції, яка відмовилася вводити жорсткі карантинні заходи і найбільш постраждала від пандемії COVID-19 серед скандинавських країн.

Великобританія в даний час веде переговори про відкриття тимчасових “повітряних мостів” з кількома країнами-членами ЄС, передає BBC. За даними телерадіокомпанії, членам ЄС нелегко було домовитися про те, кого і за яких умов включати в список. Португалія і Греція, які порівняно слабо постраждали від коронавіруса і залежать від розвитку туризму, наполягали на обширному списку, проте Іспанія, наприклад, боїться відкривати кордони, що може призвести до другої хвилі коронавіруса.

Франція ж виступила за те, щоб дотримувався паритет: якщо країна, що не входить в ЄС, не приймає його громадян, то така держава не повинна потрапити в список.

Залишити відповідь