Росіян в Білорусі взяли під варту

Новини України

“Сказали, що відлітають, а оселилися в іншу готель”. Білоруські силовики розповіли про “найманців ПВК”

Росіян в Мінську взяли під варту. Фото: 1 канал РБ

Слідчий комітет Білорусі вирішив взяти 33 громадян Росії, яких підозрюють у роботі на “ПВК”, під варту.

Про це повідомляє “Белта”.

“Глава СК зазначив, що основна маса фактичних обставин становить слідчу таємницю. Тим не менш він поділився деякими подробицями. “Головним слідчим управлінням центрального апарату Слідчого комітету триває активна фаза розслідування кримінальної справи, порушеної 29 липня за ст. 13 і ч. 2 ст. 293 КК (готування до масових безладів). Підозрюваними по цій кримінальній справі визнані 33 громадянина Російської Федерації, і вони затримані. 31 липня у відношенні них наслідком обрано і санкціонована прокурором запобіжний захід у вигляді взяття під варту”, – заявив глава Слідчого комітету Білорусі Іван Носкевич.

За його словами, затримані стверджують, що повинні були відразу летіти до Стамбула, проте після прибуття в Білорусі вони оселилися в готелі Мінська. Номери в готелі були заброньовані заздалегідь. Через добу після поселення вони заявили адміністрації готелю, що відлітають, однак оселилися в інший готель.

В цілому така поведінка Слідчий комітет вважає підозрілим і достатньою підставою для порушення кримінальної справи.

“Крім того, для підтвердження висновків про досить дивну поведінку цих людей наслідком отримана інформація з телефонів затриманих про те, що вони очікують ще кілька груп таких своїх колег – громадян Російської Федерації. Крім того, нами була отримана інформація про те, що вони практично мають серйозне бойове минуле. Воювали на сході України. Практично всі належать до приватної військової компанії Вагнера”, – додав Носкевич.

Він зазначив, що при такому розкладі не затримати підозрілих особистостей було не можна.

Нагадаємо, 29 липня, під Мінськом правоохоронці затримали 33 військових. Було заявлено, що вони з російської ПВК “Вагнер”. Також білоруські силовики заявили, що вони готували масові заворушення і нібито пов’язані з чоловіком Світлани Тихановской – головної конкурентки чинного глави республіки Олександра Лукашенка на президентських виборах.

У той же час російська сторона заперечує всі звинувачення. Російські дипломати заявляють, що це працівники охоронної компанії, які слідували транзитом через Мінськ до Стамбула, а звідти далі в третю країну для охорони об’єктів. І не планували ніяких акцій в Білорусії.

МЗС Білорусі заявив, що у деяких військових є українське громадянство. Також стало відомо, що багато хто із затриманих росіян воювали на Донбасі. Після цього СБУ заявила, що буде вимагати у Мінська екстрадиції затриманих, причому не тільки колишніх або нинішніх громадян України.

У суботу, 1 серпня, СК Білорусі повідомив, що з 33 затриманих “11 чоловік мав намір летіти до Венесуели, 15 слідувало в Турецьку Республіку, два – на Кубу, один – у Сирію, один – не знав куди летить, ще троє відмовилися від свідчень”.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь