Розслідування видачі Укренерго дозволів на приєднання до енергомережі – Шмигаль

Новини України

Шмигаль хоче розслідування масової видачі “Укренерго” дозволів на приєднання до енергомережі

Шмигаль хоче розібратися, що відбувається з енергетикою. Фото: kmu.gov.ua

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль ініціював створення робочої групи при Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища. Група буде розслідувати видачу НЕК “Укренерго” великої кількості дозволів на приєднання до енергомереж, що стало однією з причин кризи на енергоринку.

Як повідомляє сайт “Энергореформа”, про розслідування зайшла мова на засіданні комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ 12 травня ввечері.

“Готовий створити при міністерстві робочу групу, яка розбереться, як видавалося необмежену кількість дозволів на приєднання до енергосистеми, що призвело до таких перекосів, коли ми змушені входити в складні переговори і коли супердорога зелена енергетика витісняє дешеву атомну”, – сказав Шмигаль в Раді.

Він додав, що потрібно розслідувати і розбиратися, звідки це взялося.

За словами прем’єра, він підтримує розвиток відновлюваної енергетики, але її ціна повинна знижуватися.

“Зелена енергетика – це дуже добре, і ми до неї прийдемо, але вона повинна бути дешевою”, – сказав Шмигаль.

У четвер він планує зустрічатися з ключовими гравцями на ринку відновлюваної енергетики, щоб обговорити умови домовленостей щодо подальшого розвитку галузі. Він також не виключив ухвалення змін до законодавства, що дозволяють генерації з відновлюваних джерел продавати свою електроенергію за прямими договорами.

Також він зазначив, що НЕК “Укренерго” доручать підготувати детальний звіт про стан справ щодо інтеграції в ENTSO-E.

“Нехай підготують звіт, де ми зараз знаходимося за тими процедурами та виконання завдань щодо приєднання до ENTSO-E. Заодно перевіримо і керованість компанії”, – сказав Шмигаль.

Раніше “Країна” писала, що ДБР розслідує роботу Міненерго через падіння потужностей державних АЕС та закупівель електрики у приватників.

Ми також розбиралися, чому українцям хочуть підвищити ціни на електроенергію і при чому тут Ахметов.

Залишити відповідь