Руслан Марцінків розповів, як буде працювати Івано-Франківськ на адаптивному карантині

Новини України

Мер Івано-Франківська чекає, коли Київ пояснить, що таке адаптивний карантин для Західної України

Руслан Марцінків. Фото: Facebook

Івано-Франківськ чекає роз’яснень від Кабміну з приводу адаптивного сценарію виходу з карантину, який необхідно ввести в Чернівецькій, Івано-Франківській і Тернопільській областях після 11 травня.

Про це мер Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів у коментарі “Країні” у середу, 6 травня.

“Чекаємо роз’яснення від Кабміну, що таке адаптивний карантин для Чернівецької, Івано-Франківської та Тернопільської областей. Поки не пояснили. Досі немає постанови Кабміну, яка регулює деякі речі. Є тільки рекомендацією головного санітарного лікаря, як це буде працювати. Потихеньку готуємо бізнес до того, що можливе відкриття з 12 травня. Поки що немає роз’яснення про громадському транспорті, тому він буде працювати в режимі за перепустками до 10:00 і з 16:00 до 21:30. Якщо дозволять роботу в звичайному режимі, то будемо розглядати можливість роботи, але однозначно будуть тільки сидячі місця в транспорті, стояти і робити товкучку на цьому етапі не дозволимо.

Чекаємо рішення, тому що поки це слова, немає документа. Зараз у нас працюють продуктові ринки і магазини, також дозволили роботу ресторанів на винос. Тобто все те, що не заборонено постановою Кабміну. Все, що можна було відкрити – ми відкрили”, – заявив мер.

Нагадаємо, в кінці квітня Марцінків, який є членом партії “Свобода”, під час оперативної наради доручив вивезти всіх ромів з Івано-Франківська в Закарпатті. Його вислів, що потрапило в мережу, викликало обурення серед правозахисників і представників міжнародної громадськості.

У зв’язку з цим поліція регіону відкрила кримінальну справу за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Пізніше Марцінків вибачився за емоційну заяву і уточнив, що мова йшла про осіб, які прописані в Закарпатській області та порушують умови карантину на території Івано-Франківська.

Детальніше про історію мера і ромів можна прочитати тут.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь