Ряд штатів США ввели комендантську годину з-за протестів, викликаних загибеллю афроамериканця при затриманні

Новини Світу

ВСІ ФОТО

Ряд американських штатів ввели комендантську годину з-за протестів, викликаних загибеллю афроамериканця при затриманні в Міннеаполісі, передає “Інтерфакс” з ссылкий на Associated Press. Такі заходи вже діють в Міннеаполісі, Лос-Анджелесі, лос-анджелесі, Атланті.

Демонстранти стикаються з поліцією, підпалюють машини і грабують магазини. Деякі поліцейські постраждали. Влада шести штатів мобілізували національну гвардію. Пентагон оголосив режим готовності ряду армійських підрозділів, які можна задіяти для наведення порядку.

“Ми хочемо, щоб всі були в безпеці. Тому, починаючи з сьогоднішнього вечора, на території всього міста Денвера вводиться комендантська година з 20:00 до 05:00 до понеділка, 1 червня”, – написав у Twitter мер Денвера Майкл Хенкок.

Губернатор Техасу Грег Ебботт направив до міста штату близько 1,5 тисячі військових, щоб не допустити вандалізму під час протестів, в Х’юстоні напередодні було заарештовано 200 осіб, які перекривали магістралі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація зупинить масові заворушення із застосуванням насильства і не допустить анархії.

Масові заворушення та акції протесту почалися в США після того, як 46-річний афро-американець Джордж Флойд був затриманий поліцейськими 25 травня в Міннеаполісі. При затриманні один з поліцейських натиснув на шию Флойда коліном.

На відеозаписі, опублікованої в Мережі, видно, що один з поліцейських надавив йому коліном на шию, незважаючи на крики затриманого про те, що йому важко дихати. Пізніше Флойд помер у лікарні.

Залишити відповідь