Сальмонельоз у Запоріжжі, де в лікарні 12 чоловік після візиту в один буфет

Новини України

Дванадцять людей потрапили до лікарні Запоріжжя з сальмонельозом після візиту в один буфет

У Запоріжжі зафіксовано спалах сальмонельозу. Моз назвав запобіжні заходи. Фото: pixabay.com

В запорізьку лікарню з сальмонельозом потрапило 12 осіб. Відомо, що всі пацієнти за кілька днів до госпіталізації були в одному буфеті.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я в Facebook.

“Причини займання встановлюються – проводиться дослідження харчових продуктів, питної та стічної води. Організований збір епідеманамнезу серед госпіталізованих хворих. Також опитують і обстежують контактних осіб. Проводиться заключна дезінфекція в осередку за місцем проживання хворих. Протиепідемічні заходи тривають”, – зазначено в повідомленні.

При цьому в Моз зазначили, що гострі кишкові інфекції є одними з найбільш поширених інфекційних захворювань. В деяких випадках вони можуть призвести до ускладнень і викликані бактеріями або вірусами, які потрапляють в організм людини із забрудненою їжею або водою. Також підхопити таке захворювання можна під час купання у водоймі, через брудні руки і при контакті з зараженими поверхнями.

Найчастіше збудники кишкових інфекцій знаходяться в сирих і погано термічно обробленої їжі. Зокрема, у м’ясі, яйцях, не пастеризованому молоці, морепродуктах, немитих овочах і фруктах.

При цьому виділяють основні симптоми сальмонельозу:

  • слабкість
  • підвищення температури
  • біль у животі
  • блювота
  • діарея

Для запобігання подібних проблем зі здоров’ям, лікарі рекомендують харчуватися тільки тими продуктами, в якості яких ви впевнені. Варто відзначити, що особливо небезпечним захворювання може бути для дітей.

Нагадаємо, у пацієнтів, які отруїлися суші в японському ресторані Євразія в Києві, підозрюють сальмонельоз.

Як повідомляла “Країна”, в Одесі вже 51 людина госпіталізована у міську інфекційну лікарню через отруєння тортом “Наполеон”.

Залишити відповідь