“Саме дороге приховування всіх часів”: американські ЗМІ розповіли про лабораторне походження та нульовий пацієнта коронавіруса в Ухані

Новини Світу

Перший яка заразилася на коронавирусной інфекцією працював в одній з лабораторій китайського Уханя, який спочатку став епіцентром захворювання. Про це повідомляє Fox News з посиланням на кілька джерел, знайомих з рішеннями влади Китаю і бачили відповідні документи.

Джерела Fox News зазначили, що людині інфекція передалася від кажанів, а нульовий пацієнт потім поширив її на інших людей, що знаходилися в Ухані. При цьому вірус виник в лабораторії не в якості біологічної зброї, а як результат спроб Китаю перевершити США в напрацюваннях по виявленню вірусів і боротьбі з ними. На думку джерел, ситуація з поширенням коронавіруса може стати “самим дорогим урядовим приховуванням всіх часів”.

Спочатку в повідомленнях про вірус фігурував ринок морепродуктів. Стверджувалося, що першою людиною, у якого в грудні підтвердився коронавірус, стала жінка, яка торгувала там креветками. Fox News зазначає, що там ніколи не продавалися кажани, а покладання відповідальності на ринок за поширення інфекції було необхідно, щоб замаскувати провину лабораторії.

При цьому Китай “на 100 відсотків” приховав або змінив дані про зараження коронавіруса: лікарі і журналісти, які попереджали про розвиток вірусу “зникли”. Крім того, Китай швидко припинив поїздки з Уханя в інші країни, але не припинив міжнародні рейси з Ухани. А Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) нібито з самого початку допомагала Китаю в приховуванні слідів.

Напередодні президент США призупинив фінансування організації, заявивши, що ВООЗ приховувала інформацію про коронавирусе і грунтувалася на даних з Китаю, які не відображали справжніх масштабів пандемії. Колишній керівник британської розвідки MI-6 Джон Соерс також звинуватив владу Китаю в тому, що вони приховали від світу інформацію про масштабність захворювання.

“З того, що нам відомо, вірус виник в Ухані. Ми знаємо, що Уханьский інститут вірусології знаходиться всього в кількох милях від того місця, де знаходився ринок морепродуктів”, – заявив Fox News держсекретар Майк Помпео. Президент США Дональд Трамп на питання про те, чи обговорював він зародження вірусу в лабораторії з головою КНР Сі Цзіньпіном, відповів, що не буде ділитися розмовою з цього приводу, оскільки “зараз це не доречно”, передає Reuters.

Залишити відповідь