СБУ повідомила про затримання свого генерала за підозрою в державній зраді і в підготовці замаху на замовлення ФСБ

Новини Світу

ВСІ ФОТО

Служба безпеки України (СБУ) повідомила про затримання свого співробітника за підозрою в державній зраді і підготовці вбивства на замовлення ФСБ. Про це йдеться на сторінці контррозвідки в Facebook.

“Сьогодні був затриманий генерал-майора СБУ Валерій Шайтанів, якого підозрюють у державній зраді і здійсненні терористичних актів”, – сказано у повідомленні від 14 квітня.

В СБУ стверджують, що затриманий діяв в інтересах російських спецслужб.

У повідомленні наголошується, що генералові Шайтанову буде пред’явлено звинувачення за статтями 111 (державна зрада) та 258 (терористичний акт) КК України.

Відомство також опублікувало аудіозапис з переговорами, в яких брали участь якийсь “агент ФСБ РФ” (“Н.”), Єгоров В. А. І Шайтанів. За даними СБУ, полковник Єгоров є співробітником Департаменту операцій ФСБ – “підрозділу, що спеціалізується на плануванні, організації та проведенні розвідки і саботажу і терористичних акцій як в Україні, так і в інших державах”.

Співрозмовники домовляються про вбивство командира батальйону імені Джохара Дудаєва Адама Осмаєва. На нього вже були здійснені замахи. У результаті одного з них була вбита дружина Осмаєва Аміна Окуєва. Переговори тривали з осені 2019 року протягом кількох місяців, у тому числі на території Франції і Німеччини.

У розмові з Єгоровим Н. побоюється, що після вбивства Осмаєва (замість дієслова “вбити” куратор використовує евфемізм “відправити в країну вічного полювання”) виникне суспільний резонанс, але “агент ФСБ” його заспокоїв. “За нього (Осмаєва. – Прим. NEWSru.com) цих резонансів було вже стільки, рівно на один день. Для обивателя – одним більше, одним менше (різниці ніякої. – Прим. NEWSru.com)”, – сказав Єгоров.

В іншій розмові Н. і Шайтанів домовляються про те, як будуть тримати зв’язок з дотриманням конспірації.

З перехоплених переговорів слід, що Єгоров дав Н. Повну свободу у виборі способу вбивства, включаючи імітацію нещасного випадку. Потім Шайтанів докладно проінструктував Н., який взяв на себе роль кілера, як позбавитися від доказів і залишати якомога менше слідів.

За даними СБУ, за вчинення терактів зловмисники повинні були отримати винагороду у розмірі 200 тисяч доларів. Крім того, виконавцю вбивства пообіцяли оформити російський паспорт, посвідчення офіцера запасу і пенсію військовослужбовця.

Джерело інформаціі

Залишити відповідь