СБУ спіймала київського промоутера, що поширював в стеи фейки про коронавирусе

Новини України

СБУ спіймала київського SMM-щика, який нарощував трафік на закликах порушувати карантин

Затриманий розповсюджувач фейків. Фото: Facebook/ SecurSerUkraine

Киберспециалисты Служби безпеки України викрили столичного спеціаліста з просування інтернет-ресурсів, який, як стверджують в СБУ, для залучення уваги до своїх інтернет-ресурсів поширював заклики порушувати карантин і роздмухував паніку з приводу коронавіруса.

Про це повідомляється на сайті СБУ.

Співробітники спецслужби встановили, що популяризувати сайти і сторінки в інтернет жителю Києва таким чином запропонували російські рекламісти, у яких він дистанційно навчався на платних онлайн-курсах фахівців SMM. Молодик завів власний Telegram-канал і організовував тематичні групи в популярних месенджерах.

Затриманий розповів, що в основному поширював інтернет-контент, який йому надавали якісь “російські наставники”. Вся інформація була спрямована на створення штучної паніки або містила заклики до порушення карантину. Виконуючи рекомендації росіян, чоловік через інтернет-ресурси, орієнтовані на аудиторію столичного регіону, транслював фейки про епідемії в Україні, в тому числі з посиланням на неперевірені і російські джерела.

Як вважають в СБУ, публікуються матеріали створювали передумови до поширення паніки, дискредитації дій влади та дестабілізації суспільно-політичної обстановки.

Викритий громадянин, як заявляють в СБУ, вже повністю визнав свою провину, надав доступ до своїх акаунтів і спільнот, активно співпрацює з правоохоронцями. Матеріали у його справі направлені в Нацполицию для прийняття відповідного процесуального рішення.

Раніше “Країна” розповідала, які фейки про новий вірус гуляють по Україні.

Ми також цитували заяву СБУ про ліквідацію ботофермы в Дніпрі, яка поширювала фейки про коронавирусе.

Залишити відповідь