Сергій Лавров не чекає результату від віртуальної зустрічі глав МЗС нормандської четвірки

Новини України

“Українські колеги знову будуть говорити: давайте швидше зустрічатися”. Лавров не чекає результату від віртуальної зустрічі глав МЗС нормандської четвірки

Глави МЗС планують зустріч в нормандському форматі наступного тижня. Фото: bagnet.org

Глави зовнішньополітичних відомств країн нормандського формату (Росія, Німеччина, Україна, Франція) планують провести відеоконференцію наступного тижня. Імовірно, міністри країн “нормандської четвірки” поспілкуються в четвер.

Про це повідомив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю на Першому каналі, пише ТАСС.

“Ми дійсно запланували на наступний тиждень проведення відеоконференції міністрів закордонних справ нормандського формату. Коли в Парижі збиралися лідери чотирьох країн в грудні минулого року, вони домовилися, що зовнішньополітичні радники і міністри закордонних справ будуть наглядати і контролювати виконання тих домовленостей, які були досягнуті в Парижі”, – сказав міністр.

За словами Лаврова, майбутні переговори глав МЗС нормандської четвірки навряд чи принесуть результат.

“Я передбачаю досить, напевно, важлива розмова на рівні міністрів, тому що про все це ми говорили багато разів Німеччини і Франції, – сказав він. – Просили їх взяти на себе обов’язок все-таки спонукати українську владу до чесної і конструктивної роботи. Але якогось результату, відверто кажучи, не очікую від цієї відеоконференції, крім того, що українські колеги напевно знову будуть говорити: “Давайте швидше збиратися в Берліні”.

За словами Лаврова, українській стороні “важливо демонструвати те, що вони зустрічаються в “нормандському форматі”, і одночасно як можна менше уваги приділяти Контактної групи, де у них є можливість безпосередньо вирішувати питання з Донецьком і Луганськом”.

“Вони хочуть всіляко від цього йти. І зробити так, щоб “нормандський формат” став єдиним каналом розмови з Мінським домовленостями. Вони вважають, що в рамках цього “нормандського формату” є Росія як “країни-агресора”, а Франція і Німеччина допомагають Україні змусити Росію виконати все те, що повинна виконувати сама українська сторона, підкреслю, в прямому діалозі з Донецьком і Луганськом. Важка ситуація”, – заявив Лавров.

При цьому, за його словами, Росія не бачить можливості проведення нового саміту в “нормандському форматі” до тих пір, поки не будуть реалізовані рішення, прийняті на грудневій зустрічі лідерів в Парижі.

“Ми ніколи не будемо домовлятися про новий саміті, поки не будуть чесно, повноцінно і сумлінно виконані всі ті рішення, які приймалися в Парижі”, – сказав Лавров.

Він зазначив, що “для їх виконання у Києва немає іншого шляху, крім як вести себе правильно в Контактній групі і досягати домовленостей з Донецьком і Луганськом”.

За словами Лаврова, з паризьких домовленостей лідерів “виконана одна, і то в досить скромних масштабах: відбувся обмін утримуваними особами”.

“Не менше трьох десятків осіб були обмінені між Києвом з одного боку, Донецькому і Луганському – з іншого. Все інше, що обговорювалося в Парижі, на превеликий жаль, не виконано, і не з вини або в силу відсутності доброї волі з боку Донецька і Луганська”, – заявив міністр.

Як повідомляла “Країна”, в Кремлі не бачать ніякої конкретики зустрічі лідерів нормандської четвірки. Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна працює над отриманням принципової згоди на проведення зустрічі “нормандської четвірки”.

Нагадаємо, остання зустріч у нормандському форматі проходила 9 грудня 2019 року в Парижі. Лідери України, Росії, Франції та Німеччини протягом більше восьми годин обговорювали завершення військового конфлікту на Донбасі. Насамперед, мова йшла про припинення вогню, обмін полоненими, розведенні військ і особливий статус Донбасу.

Також відбулися двосторонні переговори Володимира Зеленського та Володимира Путіна перед брифінгом лідерів країн нормандської четвірки, на яких піднімалося “газове питання”. При цьому конкретних масштабних домовленостей, яких в Україні очікували багато, саміт не приніс, а досягнуті угоди носять лише загальний характер.

Залишити відповідь