Що Зеленський говорив рік тому про заборону російських сайтів в Україні

Новини України

“І чого ми добилися?” Що казав Зеленський про заборону російських сайтів перед виборами президента

Рік тому Зеленський порівняв заборони сайтів брак паркувальних місць. Фото: Facebook/ zelenskiy95

Завтра президент Володимир Зеленський може ввести своїм указом рішення РНБО про продовження заборони на російські сайти.

Хоча рівно рік тому, 18 квітня 2019 року, напередодні другого туру виборів, він висловлювався в тому дусі, що подібні заборони безглузді.

Ситуацію з забороною російських соцмереж та інтернет-ресурсів він прокоментував в інтерв’ю “РБК-Україна”.

Журналіст поцікавився у Зеленського, залишиться в силі заборону російських соцмереж у разі його президентства. Тоді ще кандидат в президенти не схвалював цю заборону.

“І чого ми добилися? Наші почали обходити заборону. Ви це прекрасно знаєте. Українці обходять. Я цим не користуюсь. Чесно кажучи, і до цього не користувався. Моя думка: ця ситуація – я її називаю “паркування в Києві”. У мене колись забирали машину, а зараз штрафують. Не там припаркувався, наприклад, – оштрафували. Ти мені дай паркування, а потім жорстко карай мене, коли я не виконую закон. Точно така історія і тут. Ти дай людям платформу – ось де українці, де ми спілкуємося, де у нас однакове світогляд – і “плесни” ті”, – заявив Зеленський.

На зауваження журналіста про те, що є Facebook, Twitter, YouTube, співрозмовник відповів, що їх недостатньо людям, раз вони обходять заборону.

“А якщо на тих же “Однокласниках” і так далі люди займаються політикою, займаються якоюсь агресією, якщо там є свої боти, які інформаційно впливають на українців, антиукраїнські у них гасла, тоді це вже, хлопці, кримінал, це інша справа”, – сказав Зеленський.

Потім він додав, що перед забороною непогано було б поцікавитися думкою народу.

“У чому взагалі наша історія, в чому наша проблема? Ми нічого не доводили суспільству. Нічого. Ми не пояснюємо, чому це погано. Поясни і скажи людям: “Люди, от ви вважаєте, що це має працювати після того, що там надруковано і після інформаційної політики, яку вони введуть? Це повинно працювати?” Все суспільство скаже: “Спасибі, що ти мене запитав”. І мало того, що погодяться з закриттям, ніхто не буде знаходити обхідні шляхи. Але спочатку потрібно в будь-якому рішенні згуртувати суспільство, пояснити why (чому – Ред.), запропонувати модель, а потім закривати, тільки так. Але це моя особиста думка”, – сказав Зеленський.

Відзначимо, що зараз ніхто думки суспільства щодо того, чи потрібно продовжувати заборону чи ні, не запитує.

Як писала “Країна”, сьогодні Верховна Рада підтримала звернення з вимогою продовжити санкції проти російських сайтів.

У “Опозиційну платформу За життя” це назвали продовженням курсу Порошенко.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь