Скільки грошей не вистачає – Українські психлікарні на межі закриття

Новини України

Психбольницам не вистачає майже мільярд гривень і вони знаходяться на межі закриття – Степанов

Психіатричної лікарні недоотримали близько 900 млн грн – Степанов. Фото: pixabay.com

Українські психіатричні лікарні недоотримали від держави фінансування у розмірі майже 900 мільйонів гривень. Зараз Моз працює над вирішенням цієї проблеми.

Про це міністр охорони здоров’я заявив на офіційній сторінці Моз у Facebook за підсумками брифінгу.

“Загальне недофінансування психіатричних лікарень в Україні становить 898 млн грн. Міністерство розробляє окремий механізм фінансування психіатричної служби. Міністр зазначив, що протест 19 травня під стінами центральної клінічної лікарні “Психіатрія” (лікарня імені Павлова) був організований медиками для того, щоб привернути увагу до проблеми фінансування лікарні”, – зазначено в повідомленні.

За словами Степанова, лікарня імені Павлова опинилася на межі закриття через недоотримання необхідного фінансування.

Нагадаємо, з 1 квітня стартував другий етап медреформи, який вдарив по психбольницам. В рамках “оптимізації” лікарняної мережі більшу частину профільних стаціонарів доведеться закрити. У Моз вважають, що таких медзакладів занадто багато, а лікувати психічні захворювання можна амбулаторно, під наглядом лікаря.

Як повідомляла “Країна”, із закликом “Врятуйте українську психіатрію!” до міжнародної громадськості у соцмережі звернулися медики клінічної лікарні “Психіатрія” в Києві.

Залишити відповідь