Скільки музеїв світу може закритися через карантин і коронавіруса

Новини України

Кожен восьмий музей світу може закритися через карантин – ООН

Кожен восьмий музей світу може закритися через карантин – ООН. Фото: pixabay.com

Близько 13% або кожен восьмий музей світу може більше ніколи не відкритися через карантину, запровадженого на тлі пандемії коронавіруса.

Про це повідомляє прес-служба ООН з посиланням на експертів ЮНЕСКО та Міжнародної ради музеїв.

За підсумками дослідження експерти зробили висновки, що найважче доведеться музеям в бідних країнах, однак Мережа європейських музейних організацій (NEMO) вважає, що ситуація в світі буде приблизно однаковою. Висновки зроблені після того, як виявилося, що музеї Парижа, Амстердама і Вени втратили близько 80% своїх доходів.

“Музеї були закриті на кілька місяців, у них немає доходів. І вони не знають, як повернути собі цю втрачений прибуток. Таке вперше в нашій історії, і буде дуже важко для цих інститутів вийти з цієї кризи”, – заявив представник організації Ернесто Оттоне, зазначивши, що багато з них тепер не зможуть оновити інфраструктуру і забезпечувати безпечну дистанцію.

У зв’язку з цим ЮНЕСКО закликали активніше відвідувати музеї після виходу з карантину.

Нагадаємо, всесвітня рада з подорожей і туризму (WTTC) заявив, що близько 75 мільйонів робочих місць у сфері туризму можуть зникнути з-за епідемії коронавіруса.

Як повідомляла “Країна”, у Греції, де вже з 4 травня почали поступово знімати карантинні заходи, планують відкрити всі готелі, а масовий старт туристичного сезону заплановано на 1 липня. Так, готелі, які працюють цілий рік, зможуть відкритися 1 червня. Крім того, міністр туризму Греції Гаррі Теохарис анонсував, що в липні планується повернення туристів в країну.

Залишити відповідь