Скільки птахів і яких видів живуть у зоні відчуження Чорнобильської АЕС

Новини України

В Чорнобильському заповіднику розповіли, скільки видів птахів живуть у зоні відчуження чорнобильської АЕС

Річки зони служать притулком для багатьох пернатих. Фото: pixabay.com

Річки, озера і водно-болотні угіддя Чорнобильського заповідника є одним з найбільших пташиних міграційних шляхів України, Білорусі і всієї Європи. Пернаті використовують ці території як зупинку на шляху до місць зимівлі або гніздів’я.

Працівники заповідника розповіли в Facebook про пернате “поголів’я” зони відчуження.

З 208 видів птахів, які зустрічаються в заповіднику, 158 видів відносяться до мігруючих. А 23 види зустрічаються виключно у період міграції. За сезон тут пролітають 30-50 тисяч гусей, 150-200 тисяч уткообразных і до 1,5 мільйона інших пернатих. В заповідники зафіксовано багато колоній лелекоподібних, ржанкоподібних, гусеподібных, пеликанообразных та інших птахів.

Міграція відбувається хвилями. В першу хвилю ще до танення снігу летять граки, чайки, качки. У другу хвилю – зяблик, дикі гуси, журавлі. У третю – пернаті, які шукають корм на землі і в воді: жовта плиска, вівчарик-ковалик. У четверту – птиці, полюють в повітрі за комахами: ластівка, мухоловка. У п’яту – деркач і сочевиця, в шосту – іволга.

Міграція – найважливіша подія в житті птахів, пов’язане з величезним ризиком. Щороку мільярди пернатих мігрують з Європи в Азію і Африку, але тільки третина їх повертаються назад до місць свого гніздування. Під час перельотів птахи все частіше стикаються, крім природних перешкод, з погрозами, створених людьми. До таких загроз відносяться вирубка лісів, осушення боліт, забруднення річок, морів і океанів. Також птахи гинуть із-за зіткнення з лініями електропередач і вежами, від пасток чи рушниць мисливців і браконьєрів.

Днями “Країна” писала, що в Кропивницький вперше за багато років прилетіли на місце гніздування сотні лебедів.

Також ми розповідали, що на півдні України оселилися рожеві фламінго.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь