Скільки українців евакуювали із-за кордону з початку карантину – МЗС України

Новини України

У МЗС підрахували, скільки українців привезли з-за кордону за час карантину

Скільки українців евакуювали із-за кордону з початку карантину. Фото: Facebook/Державна прикордонна служба України

В Україну з початку карантину евакуювали з-за кордону за допомогою Міністерства закордонних справ понад 230 тисяч громадян. Процес евакуації все ще триває.

Про це повідомив заступник глави МЗС Євген Єнін в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

На думку Єніна, міністерство гідно впорався з організацією евакуації та надання допомоги українцям за кордоном.

“За оцінками наших громадян, і багатьох наших партнерів, евакуація, яка була здійснена, у тому числі і при активній участі МЗС України, вважається однією з зразкових… Ми всіляко намагаємося сприяти максимально швидкої та оперативної евакуації наших громадян. Хоча іноді це буває досить складно, з урахуванням національних особливостей і відповідного епідеміологічного режиму в різних країнах. Часто на заваді стає певна бюрократія, додаткова обережність”, – зазначив він.

Говорячи про можливості відкриття кордонів і відновлення авіасполучення в Україні і світі після карантину, Єнін зазначив, що конкретних дат поки не готовий назвати жоден чиновник в країнах-партнерах.

За його словами, на сьогодні переважна більшість країн вкрай обережно ставляться до питань відновлення перевезень, незважаючи на активний початок туристичного сезону.

При цьому він розповів, що Ізраїль десь до середини літа планує пілотний проект відкриття кордонів з туристичною метою, для так званого “зеленого списку країн”, де найменші ризики захворювання, де приймаються максимальні заходи санітарного характеру, максимальний відсоток населення, який проходить через відповідне тестування.

З 28 березня Україна повністю закрила кордон для регулярного сполучення, зокрема авіаційної.

Раніше “Країна” писала, що проходити обсервацію в спеціально відведених місцях зобов’яжуть тільки тих громадян, які повернулися з-за кордону і не мають смартфонів.

Нагадаємо, що Криклій оголосив про відновлення спецрейсів повернути “застряглих” закордоном українців додому.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь