Скільки ВІЛ-інфікованих ув’язнених в українських в’язницях – інфографіка

Новини України

Моз повідомив, скільки укладених з ВІЛ сидять в українських в’язницях. Інфографіка

Захворюваність на ВІЛ в українських в’язницях падає. Фото: pixabay.com

Кількість ВІЛ-інфікованих в’язнів у тюрмах України помітно знизилося у порівнянні з показниками на початку десятиліття. Такі висновки зробили за підсумками дослідження, яке провів Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка.

Про це Центр громадського здоров’я повідомляв у Facebook.

Всього опитали 300 жінок і 701 чоловіка в 26 в’язницях 12 областей України. Дослідження присвячено Європейської тижня громадського здоров’я і присвячено рівних можливостей отримання якісної медичної допомоги і послуги з профілактики для всіх.

Так, лікарі дізналися, що у в’язницях країни перебуває 8,4% хворих на ВІЛ чоловіків і 17% жінок. Це значно менше показників за 2009 та 2011 роки, так як тоді налічувалося 15% від усієї кількості ув’язнених. У 2011 – 14%. У 2019 році – 8,9%. Також відзначено, що відсоток ВІЛ-інфікованих зростає в залежності від кількості термінів висновків – від 3,7% серед тих, які відбували покарання вперше і 21,6% з тих, хто були в’язнями п’ять і більше разів.

За даними Європейського центру з контролю і профілактики захворюваності та Європейського регіонального бюро ВООЗ, Центральна Азія та Східна Європа, єдині в світі регіони, де продовжує зростати кількість нових випадків ВІЛ-інфекції та смертей від Сніду.

Охоплення антиретровірусною терапією (комплекс процедур, який спрощує і продовжує життя інфікованого) серед засуджених, ВІЛ-позитивними становить 86,4%:

  • 86,8% – серед чоловіків;
  • 83,3% – серед жінок.

Відсоток засуджених, які живуть з ВІЛ, знають про свій статус – 53%:

  • 50,7% – серед чоловіків;
  • 66,7% – серед жінок.

Відсоток засуджених, які проходили тестування на ВІЛ – 71,9%:

  • 70,7% – серед чоловіків;
  • 78,3% – серед жінок.

Знання про профілактику ВІЛ-інфекції серед 26,4% опитаних:

  • 26,7% – серед чоловіків;
  • 21,4% – серед жінок.

Найбільша кількість ВІЛ-інфікованих нараховується в Південно-Східному регіоні – Дніпропетровська і Запорізька область. Там загальне число хворих від усіх ув’язнених – 16%. Найменше шансів заразитися в ув’язнених в Полтавській і Харківській області – там інфікованих близько 2%. Також наголошується, що 11% ВІЛ-інфікованих в ході опитування заперечували, що коли-небудь проходили подібний тест.

Нагадаємо, у Чернівцях помер 5-місячне немовля, у якого була виявлена ВІЛ-інфекція, вроджений порок серця, двостороння пневмонія і підозра на коронавірус.

Як повідомляла “Країна”, за березень 2020 року в Україні офіційно зареєстрували 1 349 нових випадків ВІЛ-інфекції і 1 977 випадків туберкульозу.

 

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь